3. Юве на победа от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве на победа от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" постигна четвърти пореден успех в Серия "А" след обрат над Сасуоло

Ювентус записа четвърта поредна победа в Серия "А", след като победи с 3:1 като гост Сасуоло в мач от 35-ия кръг на италианското първенство. "Старата госпожа" се намери в изоставаща позиция още в деветата минута след гол на Симено Заза, но с попадения на Карлос Тевес, Клаусдио Маркизио и Фернандо Йоренте Юве стигна до обрата.

Изненадващо домакините поведоха още в деветата минута. При една бърза контра на Сасуоло Сансоне намери Заза в наказателното поле, който от малък ъгъл успя да промуши топката между Буфон и гредата.

В 35-ата минута Тевес изравни. Аржентинецът получи пас от Маркизио пред наказателното поле. Нападателят на Ювентус с две бързи движения си отвори място за шут и изстреля истински снаряд, неоставяйки шанс за Пеголо.

По-малко от 15 минути след началото на втората част Маркизио даде аванс на "старата госпожа". Страхотен пас на Пирло изведе полузащитника на стрелкова позиция, който с точен удар осъществи пълен обрат в срещата.

Крайното 3:1 оформи Фернандо Йоренте с пета. Лихтщайнер получи топката по лявото крило и изпрати ниско центриране на само три-четири метра от голлинията на домакините. Йоренте се измъкна от опеката на противников бранител и технично прати топката в мрежата.

Така, Ювентус остава лидер в класирането с 93 точки, на осем от втория Рома три кръга преди края на сезона. На практика "бианконерите" вече могат да се поздравяват за спечелената титла, въпреки че имат и пряк двубой с Рома. Юве може да спечели Серия "А" и на теория още на пети май в домакинството си на Аталанта.

Сасуоло пък остава в зоната на изпадащите с равни точки с първия отбор над чертата - този на Болоня, като битката за оцеляване ще се води до последния кръг.

Постекоглу: Страхотно представяне