3. Юве лесно отказа Самп с 4:1 в мача на завръщанията (ВИДЕО)

Юве лесно отказа Самп с 4:1 в мача на завръщанията (ВИДЕО)

Киелини се завърна с два гола, Маркизио игра за първи път от половин година

Клаудио Маркизио и Джорджо Киелини се завърнаха в редиците на Ювентус, който забрави загубата от Милан и записа успех с 4:1 у дома над Сампдория в междинния 10-и кръг на Серия А. Юве водеше с два гола в първите 10 минути чрез Манджукич и възстановения Киелини. Шик върна един гол за „моряците”, но набързо Пянич възстанови комфортния аванс Киелини вкара и втори гол в мача на завръщането си в края.

Юве е на върха с 24 точки след 8 победи и две загуби в Милано, Рома има 22 с успеха навън срещу Сасуоло, Наполи е трети с 20 след 2:0 у дома над Емполи.

Масимилиано Алегри даде почивка на Буфон, а Маркизио играеше за първи път от 6 месеца след тежката контузия в коляното. Дибала беше с травма и напред Игуаин и Манджукич имаха рядък шанс да си партнират.

„Бианконерите” започнаха на много висока скорост. Куадрадо подмина съперник на десния фланг и центрира идеално за Марио Манджукич, който с глава разстреля фронтално вратаря за 1:0 в 4-ата минута.

В 9-ата минута Пянич центрира от корнер, Киелини се извиси и с глава покачи на 2:0.

Бонучи не насочи добре при поредно центриране, а Игуаин беше изпреварен от защитник в решителния миг. Аржентинецът стреля неточно след добра комбинация между Пянич и Манджукич след това.

Евра стреля силно извън наказателното поле и Пуджони спаси, а заместникът на Буфон – Нето, се справи на ниво с шут на Шик след пас на Алварес и успя да избие хитрия удар ниско по диагонала.

Преди почивката Патрис Евра се контузи и беше заменен от Алекс Сандро.

С два гола аванс Ювентус започна да се разхожда по терена и това даде шанс на тима от Генуа. Киелини сбърка един пас в собствената половина, Денис Прат си поведе с глава и намери чудесно Патрик Шик, който веднага с едно докосване прати в мрежата – 2:1 в 57-ата минута.

„Старата госпожа” пак настъпи газта за няколко минути и успя да вкара трети гол. Пуджони изпусна топката след удар на Пянич, стана меле и от втори опит босненският плеймейкър насочи на падналия страж за 3:1.

Квадво Асамоа също се завърна след травма като смяна, а 16-годишният нападател Мойзе Кийн загряваше, но така и не получи шанс.

Три минути преди края Куадрадо спечели фаул на границата на наказателното поле и сам центрира на главата на Киелини, който избегна засадата и с глава вкара втория си гол в мача за крайното 4:1.

По същото време Наполи се справи с 2:0 у дома срещу Емполи.

Неаполитанците не успяха да вкарат през първата част, но Дрис Мертенс откри в 51-ата минута, а румънският бранител Влад Кирикеш донесе спокойствие на "Сан Паоло" с втори гол.