3. Юве изля гнева си върху Каляри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве изля гнева си върху Каляри (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" зарадва своите фенове с 4:0, четвърти гол за Игуаин и дебютни попадения за Ругани и Дани Алвеш

Ювентус изля гнева си от ремито със Севиля и загубата от Интер върху новака Каляри, който бе победен с 4:0 на „Ювентус Стейдиъм” в междинния пети кръг на калчото. Ругани, Игуаин и Дани Алвеш вкараха головете още преди почивката, а Чепители си вкара автогол в края. Победата качи шампиона на върха, защото Наполи не можа да вземе гостуването на Дженоа - 0:0.

Сардинците бяха спечелили само една от 35-те си визити на този съперник, 3:2 през януари 2009-а.

Пянич отново получи малко по-свободна роля, а Ернанес играеше като дефанзивен халф. Именно Пянич накара бившия играч на Юве Марко Сторари да спасява изстрел от фаул, а после ветеранът отрази и опит за прехвърляне на Игуаин.

При нов фаул Пянич измисли хитро подаване по въздух за Игуаин, който веднага стреля силно от воле, Сторари отрази, но Даниеле Ругани отблизо добави в празната мрежа за 1:0 в 14-ата минута. Така той вкара първия си гол с екипа на Юве в своя дебют за сезона.

Лемина спъна Бориело в наказателното поле, но имаше засада, а главният съдия вече поглеждаше към бялата точка, но все пак флагът на асистента спаси домакините.

Игуаин се измъкна от пазача си и стреля силно по диагонала, топката тупна коварно, отскочи от лявата греда и излезе в аут. Секунди по-късно Сторари демонстрира отличен рефлекс и спаси удар на Пянич, но Игуаин бе безпощаден при добавката с 4-ия си гол за сезона – 2:0.

„Старата госпожа” показа и едно заучено положение в 39-ата минута, когато Пянич пусна за Дани Алвеш пред наказателното поле и там Дани Алвеш покачи на 3:0 с мощен изстрел и рикошет.

На почивката Алегри смени Буфон, към който нямаше нито един удар през първата част, и пусна Нето на вратата. Треньорът на гостите Масимо Растели опита да промени нещо с двойна смяна.

Подобно на мача срещу Сасуоло, Юве дръпна леко ръчната със солиден аванс от първата част. Ернанес стреля силно над целта от изгодна позиция, а изстрел на Дани Алвеш рикошира от Бруно Алвеш и мина опасно близо.

Сторари отрази удар на Пянич от малък ъгъл от фаул към близкия ъгъл. В 83-ата минута Пянич подаде на Манджукич, който с глава свали в наказателното поле за Лемина, халфът овладя с крак, но и ръка, после стреля, Сторари отби, но рикошет в бранителя Лука Чепители върна топката в мрежата за 4:0.

В последните минути хърватските резерви в атаката Марио Манджукич и Марко Пяца изпуснаха отлични шансове за пети гол.