3. Юнайтед с лесна победа срещу Боро, Бербатов безличен 90 минути

Юнайтед с лесна победа срещу Боро, Бербатов безличен 90 минути

Въпреки отсъствието на Роналдо и Рио Фърдинанд, "червените дяволи" взеха своето и се приближиха още повече до титлата

Отборът на Манчестър Юнайтед направи нова крачка към титлата, след като постигна победа с 2:0 при гостуването си на борещия се оцеляване тим на Мидълзбро в първата среща от 35-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” взеха своето без особени трудности, а Боро показа, че класата на тима е за Чемпиъншип. Димитър Бербатов пък даде нов повод на критиците да пишат за него, след бе безличен през всичките 90 минути не успя да отправи нито един удар по посока на вратата на Мидълзбро.

Гостите от Манчестър Юнайтед, които в този мач бяха без Кристиано Роналдо и Рио Фърдинанд, започнаха плахо срещата и позволиха на домакините да от Мидълзбро да владеят повече инициативата, но това не доведе до сериозни опасности пред вратата на Бен Фостър, с изключение на един опасен удар на Матьо Бейтс. Нападението на „червените дяволи” пък изглеждаше доста беззъбо. Бербатов играеше предимно с гръб към вратата, а дебютантът Македа често бъркаше в разиграването и също не стигна до стрелкова позиция.

Стигна се до 25-ата минута, когато на сцената излезе ветеранът Райън Гигс, който с премерен удар с левия крак от дъгата препарира стража на домакините Джоунс, пращайки топката в долния ляв ъгъл. Боро опита да върне попадението и заигра по-агресивно в атака, където много деен бе турчинът Тунджай Санлъ, но и това не доведе до нещо по-опасно пред врата на Фостър и резултатът остана непроменен.

През втората част събитията на терена се промениха и „червените дяволи” започнаха да владеят повече топката и по-често създаваха опасни положения. В 51-ата минута вече всичко в срещата беше решено. Парк Джи Сунг бе изведен по брилянтен начин от Уейн Рууни и с точен удар с левия крак матира Джоунс за втори път – 0:2. Това тотално обърка възпитаниците на Гарет Саутгейт и те започнаха да действат доста хаотично.

В редиците на Юнайтед пък се появи Карлос Тевес и атаката на гостите стана още по-опасна. Именно Тевес и Рууни опитаха на няколко пъти да застрашат вратата на Боро, но без успех. Последните 20 минути на мача преминаха без особено напрежение, като футболистите на Манчестър Юнайтед разиграваха предимно в средата на терена и отказаха играчите на Мидълзбро от желанието да вземат нещо повече от този мач. Така резултатът остана непроменен и „червените дяволи” записаха нова победа по пътя към титлата.

Така Юнайтед вече има 80 точки в актива си, цели 6 пред втория Ливърпул, а също така „червените дяволи” имат и мач по-малко. Боро пък остана на предпоследното 19-о място с актив от 31 точки, на 3 от спасителното 17-о място, което се заема от тима на Хъл Сити.

Мидълзбро – Манчестър Юнайтед 0:2