3. Волфсбург шокира Реал (Мадрид) в първия четвъртфинал (ВИДЕО)

Волфсбург шокира Реал (Мадрид) в първия четвъртфинал (ВИДЕО)

Вълците” спечелиха у дома с 2:0, Бензема се контузи

Волфсбург подчини 10-кратния носител на трофея в Шампионската лига Реал (Мадрид) в първия четвъртфиналите двубой от най-престижния европейски клубен турнири. „Вълците” се наложиха на своя стадион с 2:0 с попадения през първото полувреме.

Гостите можеха да си тръгнат от Германия с по-тежка загуба, но в самия край Кейлор Навас се намеси блестящо при страхотен удар на Макс Крузе.

Интересен факт е, че Реал (Мадрид) е бил елиминиран само един на тази фаза на напреварата път от общо три случая, при които губи първия двубой с 0:2 като гост.

Освен това, за първи път, откакто Зинедин Зидан застана начело на "белия балет", отборът не вкара при свое гостуване.

В 18-ата минута "вълците" излязоха напред в резултата. Точен бе от дузпа левият бек Рикардо Родригес. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Каземиро срещу Андре Шюрле. Родригес изпълни уверено дузпата , като прати в обратния на избрания от Навас ъгъл.

Малко след гола германците пропуснаха чудесен шанс за 2:0, но в 25-ата минута Волфсбург действително шокира съперника си с втори гол. Негов автор стана младият офанзивен халф Максимилиан Арнолд, който се измъкна от отбраната на гостите и от съвсем близко разстояние отклони топката в мрежата след асистенция на Бруно Енрике.

До края на първата част Беналио направи класно спасяване след свиреп далечен изстрел на Тони Кроос.

В 68-ата минута "вълците" на Дитер Хекинг пропиляха златен шанс за 3:0. След светкавична контраатака Шюрле получи възможност да стреля отблизо, но ударът му не намери целта.

Големият шанс за така важния гол на чужд терен за Реал дойде в 73-ата минута, когато Беналио с ключово спасяване попречи на Кристиано да изпрати топката в мрежата.

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)