3. Волфсбург размаза Вердер и стана шампион за първи път

Волфсбург размаза Вердер и стана шампион за първи път

"Вълците" хвърлиха бомбата в европейския футбол и изненадоха цяла Германия

Отборът на Волфсбург прегази Вердер (Бремен) с 5:1 в последния, 34-и кръг на немската първа Бундеслига и стана шампион на Германия. „Вълците” изядоха „бременските музиканти” и се поздравиха със шампионската „сребърна салатиера” за пръв път в своята история. Дуото в атака Грагфите-Дзеко отново заработи безотказно и вкара 3 от попаденията, с което покачи общата си голова сметка на внушителните 54 гола. Вердер пък излезе изморен от финала за Купата на УЕФА и с мисъл за предстоящия финал за Купата на Германия. Възпитаниците на Томас Шааф не съумяха да убият устрема на Волфсбург и логично загубиха срещата.

Зрителите на „Фолксваген Арена” не трябваше да чакат много, за да видят първия гол за своите любимци. Още в 5-ата минута Звездан Мисимович се озова на добра позиция и с хубав удар по диагонала препарира Тим Вийзе – 1:0. Волфсбург беше шампион при този резултат, но това не успокои „вълците”, които търсеха нови попадения и логично стигнаха до втори гол още в 15-ата минута. Един от най-добрите за тима на Феликс Магат през този сезон – Графите засече центриране на Гентнер и с хубав удар с десния крак вкара топката за втори път в мрежата на Виизе.

В 26-ата минута бранителят на гостите Прьодл си отбеляза нелеп автогол и по този начин уби интригата както в мача, така и в развръзката за „сребърната салатиера”. Само 5 минути по-късно обаче гостите върнаха едно попадение. Бразилецът Диего, който играеше последния си мач за Вердер, успя да промуши топката зад Беналио, след като Пизаро му свали топката с глава. До края на първата част гостите можеха да върнат още 1 попадение, но пропуски направиха Алмейда, Диего и Хънт.

Гостите започнаха по-добре втората част, но не стигаха до нещо по-опасно пред вратата на Волфсбург. За сметка на това „вълците” успяха да реализират още от първото си по-сериозно положение. В 56-ата минута Графите засече с глава центриране от фаул и прати топката зад Вийзе за 4:1. Това сломи тотално лекия подем на Вердер и до края на срещата „вълците” бяха единственият тим на терена. В 74-ата минута Един Дзеко засече поредното центриране на Гентнер и с десния крак направи резултата 5:1.

Тук вече всичко свърши и срещата оставаше да се доиграе. Единствен Диего от състава на гостите играеше с огромно желание и с надеждата да се сбогува с „бременските музиканти” с нов гол, но усилията на бразилеца не стигнаха за нищо повече освен 2 далечни удара, които бяха спасени от стража на домакините.

Така с този успех възпитаниците на Феликс Магат запазиха преднината си от 2 точки пред Байерн и Щутгарт, и съвсем заслужено се поздравиха с титлата. Вердер пък остава на незавидното 10-о място и надеждите на тима за евроучастие догодина са свързани само с предстоящия финал за Купата на Германия.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"