3. Виляреал запази шансове за Шампионската лига след 3:1 над Валенсия

Виляреал запази шансове за Шампионската лига след 3:1 над Валенсия

Отборът на Виляреал запази живи шансовете си за участие в Шампионската лига догодина, след като надигра Валенсия с 3:1. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал” и бе от програмата на 37-ия кръг на Примера Дивисион. С този успех възпитаниците на Мануел Пелегрини изпариха надеждите на „прилепите” за участие в същия турнир.

Първата част започна със силен домакински натиск, който даде резултат в 15-ата минута. Тогава Вента намери непокрит в наказателното поле на гостите Йоренте и вторият с хубав удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Санчес. След това попадение домакините продължиха да натискат съперника си в търсене на второ попадение, което да ги успокои. В 31-ата минута познатата вече комбинация между Вента и Йоренте отново се задейства с пълна сила, след като първият качи топката на главата на втория и той не сбърка за 2:0. Само десет минути по-късно Давид Вия върна единия гол, след като отблизо разстреля Лопес – 1:2. Това бе и последната по-интересна ситуация за първата част и почивката дойде при този резултат.

Второто полувреме започна по сходен начин с първото – Виляреал продължи да натиска съперника си, но по-опасните ситуации се заредиха пред вратата на домакините. В 59-ата минута Мигел имаше изгодно положение за изравняване на статуквото, но ударът му с десния крак премина вляво от вратата на Лопес. Само 120 секунди по-късно пред Вия се откри сходна ситуация, но и неговият шут не успя да намери очертанията на вратата на домакините. Така дойде 67-ата минута, когато Пирес от Виляреал намери Кани в наказателното поле и испанецът не сбърка за 3:1. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и двубоят завърши при този резултат.

След тази победа домакините от Виляреал се изкачиха на 5-а позиция във временното класиране с актив от 62 точки, на две от Атлетико (Мадрид). Гостите Валенсия пък се смъкнаха на 6-о място и имат спечелени 59 точки.

Виляреал – Валенсия 3:1

1:0 Йоренте 15’
2:0 Йоренте 31’