3. Вила с вълнуващо 3:2 над Саутхемптън, Тонев не игра (ВИДЕО)

Вила с вълнуващо 3:2 над Саутхемптън, Тонев не игра (ВИДЕО)

Суонзи с класика над Нюкасъл, Стоук и Кардиф въртят 0:0

Отборът на Астън Вила продължава със силните си игри напоследък, след като днес бирмингамци победиха с 3:2 Саутхемптън във вълнуващ сблъсък. Срещата се игра на стадион "Сейнт Мери" и бе от програмата на 14-ия кръг на английската Висша лига.

Това бе 5-и пореден мач без поражение за бирмингамци. Българският национал Александър Тонев започна като резерва за гостите, но така и не се появи на терена в хода на срещата.

А тя започна по-добре за бирмингамци, които излязоха напред в резултата в 15-ата минута, когато Делф намери Агбонлахор на добра позиция, а той не сбърка за 1:0.

След гола обаче "светците" натиснаха, но до края на полувремето така и не успяха да преодолеят Гузан.

Това обаче стана в 48-ата минута, когато Родригес засече с глава центриране на Клайн и възстанови статуквото.

Гостите обаче отново излязоха с едни гърди напред в 64-ата минута, когато дошлият от Лацио Либор Козак се възползва от хубаво подаване на Ел Ахмади, покачвайки на 2:1.

Тимът на Саутхемптън обаче отново съумя да стигне до равенството, след като друг бивш стрелец на Серия "А" се разписа. Ламбърт намери Освалдо в пеналта на гостите, където той не сбърка за 2:2.

В крайна сметка обаче бирмингамци се поздравиха с победата в 80-ата минута, когато Делф оформи крайното 3:2 след пас на Агбонлахор.

В друг мач от този 14-и кръг на английската Висша лига тимът на Суонзи порази лесно като домакин състава на Нюкасъл с 3:0.

Головете на стадион "Либърти" бяха дело на Дайер в добавеното от рефера продължение на първата част, автогол на Дебюши с 67-ата и попадение на Шелви за крайното 3:0 в 82-ата минута.

На стадион "Британия" пък, тимовете на Стоук и Кардиф почти умориха зрителите от скука, завършвайки наравно 0:0.