3. Вила и Челси поделиха точките, Стенли с цял мач

Вила и Челси поделиха точките, Стенли с цял мач

Двата тима завършиха 0:0 в Бирмингам, като по веднъж гредите спасиха и двата отбора

Английският шампион Челси пропусна възможността да дръпне със 7 точки на върха в класирането, след като стигна само до нулевото равенство в Бирмигнам срещу Астън Вила.

Двата състава сътвориха динамичен мач, който не излъчи победител, а българският капитан на домакините Стилиян Петров остана на терена през всичките 90 минути.

Столичани първи имаха възможността да излязат напред в резултата на „Вила Парк”, след като в 75-ата минута техният сръбски бранител Бранислав Иванович засече с глава центриране на Флоран Малуда от корнер, но топката срещна гредата.

Само две минути по-късно Астън Вила отговори на предизвикателството. Ашли Йънг изпълни пряк свободен удар, а юношата на клуба Кийрън Кларк преодоля Питър Чех, но и неговият удар се отби в гредата.

21-годишният бранител се появи като резерва още в 14-ата минута на двубоя, заменяйки принудително получилия травма ирландски национал Ричард Дън.

Със спечелената точка Челси все пак запази аванса си от пет точки пред четири тима с по 14 т. Лондонските Арсенал и Тотнъм, както и манчестърските Сити и Юнайтед са с равен точков актив и заемат от второ до пето място, докато Астън Вила е на осма позиция с 11 точки.

Стартови състави:

Астън Вила: Фридел, Колинс, Уарнък, Дън (’14 Кларк), Хабиб Бейе, Йънг, Рио-Кокър, Айрланд, (’84 Сидуел), Петров, Даунинг, Карю (’74 Делфуенсо);

Челси: Чех, Ферейра (’76 Босингва), Иванович, Коул, Тери, Рамиреш (’76 МакЕйкран), Оби Микел, Анелка, Какута (’46 Жирков), Малуда;