3. Вила докуцука до 1:1 с Рапид, Стилиян извън групата

Вила докуцука до 1:1 с Рапид, Стилиян извън групата

Астън Вила успя да си осигури отличен трамплин за класиране в групите на Лига Европа, след като измъкна равенство 1:1 като гост на Рапид Виена. Тимът от Бирмингам обаче не показа нищо особено в австрийската столица, след като „зелено-белите” надиграха тотално на тима на Стилиян Петров. Капитанът на „виолетовите” обаче бе оставен извън състава на тима за гостуването в Австрия.

Вила откри резултата в 11-ата минута след добро взаимодействие между младоците Марк Олбрайтън и Бари Банан. Крилото Олбрайтън центрира от фланга към открилия се Банън, който реализира първия гол в срещата от четири метра разстояние.

Вратарят на Вила Брад Гусан се включи в срещата с три отлични спасявания, които запазиха преднината на бирмингамци. Усилията на стража обаче останаха без резултат. Атде Нихиу прати топката с глава покрай безпомощния вратар на Вила за 1:1 в 32-ата минута.

До края на срещата Рапид подобри играта си и контролираше случващото се на терена, което затрудни максимално гостите от Англия. Вила едва успяваше да навърже три паса, а Гусан отрази още два потенциално фатални удара. В заключителните минути на срещата целият отбор на Вила се бе прибрал в собствената половина удовлетворен от равенството.