3. ВИДЕО: Байерн върти реми с Дуисбург, Левандовски с голов дебют

Пеп Гуардиола опита нова схема в мача със „зебрите”

Полският нападател Роберт Левандовски вкара първия си гол с екипа на Байерн още в дебюта си за баварците.

Дошлият от Борусия (Дортмунд) това лято стрелец се разписа в контрола срещу третодивизионния Дуисбург, завършила при равенство 1:1.

Левандовски откри резултата в 62-ата минута, възползвайки се от отлична изява на Рафиня, ала в 69-ата минута мкадокът Фабиан Шнелхарт заслужено изравни и така оформи крайния резултат.

Байерн игра без голяма част от футболистите, които бяха на Световното първенство в Бразилия, а освен това наставникът на тима Пеп Гуардиола използва експериментална схема 3-5-2. Единственият типичен централен защитник в нея пък бе завърналият се след травма Холгер Бадщубер.

Същевременно крайният бранител Давид Алаба бе пробван на позицията вътрешен полузащитник, която понякога изпълнява в националния тим на Австрия.

Припомняме, че капитанът Филип Лам също бе преквалифициран от краен бранител в полузащитник от Гуардиола и дори започна Световното първенство на тази позиция, преди да бъде върнат на поста си от Йоаким Льов във фазата на директните елиминации.