Вердер и Борусия Д. завършиха 3:3 в зрелищен мач

Два гола на Клаудио Писаро в последните две минути не стигнаха за домакинска победа в един невероятен мач на "Везер-Щадион"

На препълнения "Везер-Щадион" (42 100 зрители) публиката видя един мач изпълнен с обрати, пропуски и вратарски грешки. Първото полувреме завърши при 0:0, като гостите от Дортмунд показаха един по-добре организиран, директен футбол за разлика от домакините, които комбинираха нелошо до наказателното поле на противника, но там се оплитаха в опитите си да центрират или да опитват извеждащи подавания през центъра. Треньорът на Вердер - Томас Шааф бе направил четири промени в стартовия състав от катастрофално загубеното гостуване на Щутгарт в предния кръг (1:4). Франк Бауман и Налдо бяха този път двойката централни защитници, а силно мотивираният Торстен Фрингс зае позицията на дефанзивен халф пред защитния вал на бременци. Даниел Йенсен започна като титуляр на десния фланг на полузащитата. В нападение Саного замени контузения Розенберг.

В 59-та минута при едно спорно положение, капитанът на Вердер - Франк Бауман натисна Нелсон Валдес от Борусия Д. в наказателното поле, при което съдията посочи бялата точка. Швейцарецът Александер Фрай застана зад топката и не сгреши - 0:1 за гостите. Томас Шааф реагира на негативния резултат като направи двойна смяна в 64-та минута : Хуго Алмейда замени слабо представящия се Саного, а младежкият национал на Германия Себастиян Бьоних влезна на мястото на Пасанен. Смяната даде малко по-късно резултат - в 68-та минута Бьоних проби по лявото крило, центрира остро една полувисока топка, която капитанът Франк Бауман засече с глава неспасяемо в мрежата на гостите, с което се реваншира за грешката си при първия гол. Радостта на домакините бе кратка, защото гостите от Дортмунд стигнаха до нов гол в 72-та минута: футболистите на Вердер изпълниха лошо корнер пред противниковата врата, Мохамед Зидан от Борусия Д. овладя топката, намери с дълъг диагонален пас на дясното крило Блашиковски, който надбяга Аарон Хънт и навлезе в наказателното поле на Вердер, където Тим Вийзе излезна, за да скъси ъгъла. Блашиковски се замота, опита се да излъже Вийзе, върна се и Аарон Хънт и така двамата играчи на Вердер се опитаха да отнемат топката от играча на гостите. Блашиковски обаче умело гардира топката с тяло и съвсем изненадващо успя да прокара един прострелен успореден пас между излезналия вратар Вийзе и Аарон Хънт, там за притичалия Матс Хумелс не оставаще нищо друго, освен да вкара топката в опразнената врата на домакините - 1:2. Бременци обаче бързо се отърсиха от шока и започнаха масирани атаки. Така удар на Алмейда в 76-та минута мина само на сантиметри покрай вратата на гостите, Налдо уцели напречната греда след удар с глава в 78-та минута и отново той в 86-та минута не успя да преодолее Вайденфелер. Всичко можеше да приключи още в 85-та минута, когато любимецът на треньора на гостите - Мохамед Зидан, заменил в 64-та минута Александер Фрай, се откъсна сам срещу Тим Вийзе, но силите не му достигнаха да завърши успешно атаката и настигналият го защитник на Вердер успя да му отнеме топката.

Всичко вървеше към победа за гостите, когато един напълно безобиден изстрел на Бьоних се оказа трудна задача за Роман Вайденфелер, който се опита да улови топката под тялото си, но тя му се изплъзна и за притичалия Писаро не остана нищо друго освен да я бутне във вратата от един метър разстояние от голлинията. Само две минути по-късно гостите получиха нов удар - при поредното центриране, защитата на Борусия закъсня да се изтегли навреме и Писаро успя да се измъкне сам срещу Вайденфелер, но от много малък ъгъл. Вратарят на Борусия Д. се хвърли в краката на перуанеца, за да го блокира, но Писаро много умело и технично с две докосвания си прехвърли топката от десния на левия крак и реализира от много малък ъгъл. Така Вердер бе на прага на поредния невероятен домакински обрат, след като успя преди два кръга да обърне Хофенхайм до 5:4 и то с 10 човека на терена. Не така обаче мислеха гостите, които събраха сили за последен щурм към вратата на Вердер. В 93-та минута, в последната атака в мача изобщо, Флориан Кринге центрира отдясно една топка наслуки в наказателното поле, където Тим Вийзе малко ненужно излезна и отби центрирането право пред себе си в наказателното поле. Там се оказа Мохамед Зидан, който с едно докосване пое, после стреля полувисоко и намери път към мрежата между купа от играчи и над падналия на земята Вийзе. Малко по-късно прозвуча и посленият съдийски сигнал за края на срещата.

Вердер отново стана участник в голов трилър, като затвърди впечатлението, че отборът има сериозен проблем в защита - с допуснатите 19 гола до момента, Вердер има най-слабата защита в Бундеслигата и се намира на незавидното за амбициите си 10-то място (Но пък има най-доброто нападение с отбелязани 22 гола в 8 мача). Борусия Дортмунд заема 7-то място с 13 точки (една повече от Вердер) след изиграни 8 мача. Отборът има само една загуба до момента от настоящия сезон (1:4 като гост на Хофенхайм в 5-тия кръг).

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри