3. Възроден Интер надигра ЦСКА в Москва - 3:2 (видео)

Възроден Интер надигра ЦСКА в Москва - 3:2 (видео)

Раниери продължава да възражда "нерадзурите"

Интер надигра в красив мач ЦСКА Москва с 3:2 като гост на стадион "Лужники" и така се върна на верния път в борбата в своята група в Шампионската лига, където тръгна с фалстарт срещу турския Трабзонспор преди седмица.

„Нерадзурите“ отново показаха отворена и нападателна игра и във втори мач от назначаването си новият треньор на тима Клаудио Раниери си тръгва с победа.

От друга страна „армейците“ също играха на ниво и нямаше да е нечестно, ако бяха взели поне точка, но прецизността на гостите и малкото повече шанс отсъдиха победата за тях.

Срещата започна перфектно за гостите. Още в 6-ата минута те поведоха след гол на Лусио. При центриране от корнер вратарят Габулов и защитник не се разбраха и отбитата топка на задна греда стигна до бразилеца, който засече кълбото и след лек рикошет в тялото на футболист на ЦСКА резултатът бе открит.

В 10-ата минута Сарате получи пас отдясно и центрира в наказателното поле, където Оби се засуети и пропусна златна възможност да направи 2:0.

В 23-ата минута обаче другият стрелец на Интер Пацини увеличи преднината. Нагатомо проби по дясното крило, прокара топката между краката на бранител и опита нещо между центриране и удар, а Пацини засече кълбото във вратата.

В 31 Алан Дзагоев стреля от точката на дузпата под гредата, но Жулио Сезар с блестяща проява спаси.

В самия край на първата част ЦСКА намери сили да намали изоставането. В 47-ата минута при фаул от 22-23 метра Дзагоев стреля над стената и топката влезе във вратата под гредата.

Второто полувреме започна с натиск на „червените“. В 56-ата минута пък Мауро Сарате пробив отдясно и отправи хубав удар, спасен от вратаря.

В 62-ата минута пък Дзагоев отново тества рефлекса на Сезар. Малко по-късно Интер вече беше пред вратата на ЦСКА и Лусио не можа да довкара топката след много добра атака на неговия отбор.

„Армейците“ обаче не се отказваха от това да изравнят. В 77-ата минута Вагнер Лав избухна и изравни – 2:2. Бразилецът получи пас в ъгъла на наказателното поле и мина като на парад покрай статика Лусио, след което с плътен удар до страничната града отбеляза.

Колко обаче трая равенството и радостта на ЦСКА? Докато техните фенове още се радваха, Интер изпълни център, Камбиасо копна към Сарате, който между двама защитници си поведе добре и с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле направи 3:2.

В последните 10 минути „нерадзурите“ играха стабилно отзад и не дадоха почти никакви шансове за изравняване.

По-късно тази вечер е и срещата между Трабзонспор и Лил.

ЦСКА - Интер 2:3