3. Ван Гаал: На почивката смених схемата

Ван Гаал: На почивката смених схемата

"Знам, че за най-добър играч е определен Ариен Робен. Но лично аз смятам, че този приз трябваше да спечели Найджъл де Йонг", заяви Ван Гаал

Селекционерът на Холандия Луис ван Гаал поздрави своите играчи за показаното мъжество и за постигнатия обрат в мача срещу Австралия (3:2). Той призна, че през първото полувреме съперникът е бил-по-добрият отбор, но той е направил някои промени и това е дало резултат. Освен това според него играч на мача трябва да бъде Найджъл де Йонга, а не Ариен Робен.

"Австралия доминираше през първото полувреме и аз исках да променя това. На почивката обясних на играчите да играят 4-3-3, което е нормалната схема за всички холандски играчи. Аз трябваше да променя някои неща, за да върна самочувствието на играчите. Лекарите ми казаха, че Инди има сътресение на мозъка. С такива травми футболистите напускат строя минимум за една седмица. Това е голяма загуба за нас. Днес моите футболисти действаха здраво против неотстъпчив съперник. Аз трябва да поздравя отбора, че успя да се промени и да обърне резултата.ц.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)