3. „Вълците” схрускаха Интер и в Милано (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Вълците” схрускаха Интер и в Милано (ВИДЕО+СНИМКИ)

Волфсбург ще играе в ¼-финалите на Лига Европа след общ резултат 5:2

Интер отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби с 1:2 домакинството си срещу Волфсбург и така напусна надпреварата с общ резултат 2:5.

Срещата на стадион „Джузепе Меаца” в Милано започна двуостро, като гостите от Германия разчитаха повече на бързи контраатаки, а това се оказа печеливша стратегия и те нанесоха първа загуба на Интер у дома в Европа от 11 мача насам.

Иначе, още в началото Ернанес проби през центъра и стреля силно, но вратарят на „вълците” спаси.

Неговите съотборници отговориха с бърза атака, но последва неточен удар, а в осмата минута те повториха упражнението, като този път Кевин де Брюн изведе Бас Дост сам срещу вратаря. Нападателят обаче се засуети и реши да финтира, влседствие на което загуби топката и пропусна отлична възможност.

В 23-ата минута Фреди Гуарин стреля, но ударът бе блокиран. После пък Мауро Икарди стори същото, но Диего Бенали бе на висота и спаси.

Секунди след това гостите нанесоха своя удар. В 24-ата минута Де Брюн проби по фланга и центрира прострелно. В пеналта пък Даниел Калигури засече топката и я прати между краката на вратаря Каризо, а после – в мрежата за 1:0.

При този резултат дойде и почивката. След нея темпото на игра спадна, защото Волфсбург се прибра в своята половина.

В 65-ата минута Родриго Паласио премина през двама бранители на гостите и навлезе в пеналта, след което стреля, но капитанът на „вълците” спаси.

После упражнението повтори и Ернанес, ала бразилецът не успя да улучи вратата.

В крайна сметка, малко по-късно, именно Паласио и Ернанес направиха отлично двойно подаване, което бе оползотворено от аржентинеца и в 71-ата минута той вкара за 1:1.

Точка на спора обаче сложи резервата на гостите Никлас Бендтнер. Бившият нападател на Арсенал се появи на терена в 64-ата минута, заменяйки неубедителния Бас Дост, а в 89-ата оформи крайното 2:1.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)