„Вълците“ развалиха Коледата на Челси (ВИДЕО)

Уулвс би „сините“ с 2:1 у дома в исторически мач

Уулвърхемптън победи Челси с 2:1 в последния мач от XVIII кръг на английската Висша лига.

Срещата бе едва втора в историята на първенството, играна в деня преди Коледа, а първият подарък за феновете на домакините бе завръщането на вратаря Жозе Са.

Стражът имаше ключова намеса още в началните минути, когато изпревари Николас Джаксън след извеждаш пас на Рахим Стърлинг.

В 20-ата минута отново английския национал намери с отличен пас нападателя на далечната греда, ала той разочарова със спирането на топката и пропусна шанса.

В 28-ата минута шут на Стърлинг от свободен удар профуча над целта, а не след дълго пропиля страхотна възможност. Той обаче реши да стреля, вместо да комбинира с някой от двамата си съотборници, което се оказа грешно решение, защото прати топката право в тялото на вратаря.

Малко преди почивката Хи-Чан Хуан не сполучи с изстрела си, за да дойде паузата при резултат 0:0.

Скоро след нея обаче Уулвс откри. Първо домакините се разминаха с дузпа и гол, тъй като шутът на Жоао Гомеш бе блокиран и срещна гредата. Повторенията показаха, че преди това топката е срещнала ръката на Аксел Дисаси, но дузпа не последва.

Последва обаче гол за Уулвърхемптън, тъй като в 51-ата минута Марио Лемина засече с глава центриране на Пабло Сарабия за 1:0.

В 65-ата минута резервата Кристофър Нкунку изведе Рахим Стърлинг, чийто изстрел бе блокиран от Крейг Доусън с цената на травма.

Впоследствие „вълците“ заиграха по-дефанзивно и опазиха крехкия си аванс до добавеното време на мача, когато го удвоиха.

Влезлият от пейката малко преди да се разпише Мат Дохърти вкара за 2:0 в 93-ата минута, а само 3 по-късно Кристофър Нкунку оформи крайното 2:1.

След него Уулвърхемптън събра 22 точки, колкото има и Челси, който заема 10-о място заради по-добрата си голова разлика.

УУЛВЪРХЕМПТЪН - ЧЕЛСИ 2:1
1:0 Марио Лемина (51)
2:0 Мат Дохърти (90+3)
2:1 Кристофър Нкунку (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УУЛВЪРХЕМПТЪН: 1. Са, 3. Нури, 12. Куня, 15. Доусън, 11. Хуанг, 8. Жоао Гомес, 23. Килман (к), 5. Лемина, 24. Тоти, 22. Семедо, 21. Сарабия;

ЧЕЛСИ: 28. Петрович, 6. Силва, 2. Диаси, 26. Колуил, 16. Угочукво, 27. Густо, 23. Галъхър (к), 7. Стърлинг, 20. Палмър, 19. Броя, 15. Джаксън;