3. Валенсия дръпна ръчната на Реал и върна Барса в играта (СНИМКИ+ВИДЕО)

Валенсия дръпна ръчната на Реал и върна Барса в играта (СНИМКИ+ВИДЕО)

14-ият в Испания победи мадридчани и ги остави с точка преднина на върха в Примера Дивисион

Валенсия поднесе сензация в Испания и победи с 2:1 Реал Мадрид в отложен мач от 16-ия кръг на Примера Дивисион, с което остави "белия балет" само на точка пред Барселона и с мач по-малко. Головете във вратата на мадридчани паднаха в първите 10 минути, а гол на Роналдо в мач номер 700 в кариерата на португалеца не стигна за дори частичен обрат.

Мачът започна кошмарно за Реал Мадрид, които се озоваха в позиция на изоставащи с два гола още преди да са изминали и 10 минути. Първият гол падн още в 4-та минута, след като Симоне Дзадза овладя топката с гръб към вратата и с перфектно завъртане от място прати неспасяем шут в горния десен ъгъл на Навас.

Само пет минути по-късно Фабиан Орелана удвои, след като нападателита на „прилепите“ напълно разнищиха отбраната в лилаво и топката стигна до непокрития халф на Валенсия, който без проблеми отбеляза сам срещу вратаря.

Реал успя да се съвземе след първоначалния шок и в следващите минути доминираше напълно на терена. Ронадо, Хамес Родригес и Карим Бензема стреляха точно, но Диего Алвес отрази ударите им. Минута преди почивката обаче Кристиано успя да намали резултата след страхотно изпълнение с глава при центриране на Марсело.

След почивката Валенсия излезе с идеята да пази преднината си и Реал много трудно стигаха до наказателното поле на „прилепите“.

Серхио Рамос се опита отново да стане герой за своите в любимата му 90-та минута, но този път ударът му с глава премина покрай вратата. Малко след това Марсело и Роналдо стреляха, но отново неточно.

Така Реал вече са на само точка пред Барселона, макар и с мач по-малко от вечния съперник. Валенсия пък записаха втора поредна победа и вече са 14-ти с 26 точки - на 10 над опасната зона.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група