3. В ТОРИНО: Роналдо издъни Ювентус срещу Аталанта и ги лиши от победата (СНИМКИ)

В ТОРИНО: Роналдо издъни Ювентус срещу Аталанта и ги лиши от победата (СНИМКИ)

Португалската звезда на "Старата госпожа" изпусна дузпа и дербито завърши 1:1

Ювентус и Аталанта завършиха наравно 1:1 в сблъсъка помежду им от 12-ия кръг на Серия А. Федерико Киеза откри за домакините от Торино през първата част, но Фройлер заби страхотен гол след почивката.

Кристиано Роналдо обаче е големият грешник на "Старата госпожа" след като изпусна дузпа.

"Бианконерите" пресираха съперника в неговата половина от началото, но гостите на няколко пъти успяха да преодолеят тази преграда и да организират атаки. В 12-ата минута обаче Уестън Меккена открадна една топка в средата на терена и изведе Мората сам срещу вратаря.

Испанецът реши да подава на Роналдо вместо да стреля. Защитник успя да попречи на Кристиано да стреля, а топката се върна в Мората. Той опита да я прати в опразнената мрежа с пета, но доста се изложи, като не уцели добре кълбото. Евентуално попадение можеше и да не бъде зачетено при разглеждане с ВАР, тъй като имаше съмнения дали Мората не е в засада при подаването на Маккена.

В 29-ата минута дойде избухване от страна на Федерико Киеза. Той почти не игра с топката през първия половин час, но по блестящ начин откри резултата. След като получи топката от Бентанкур, Киеза я отправи неспасяемо към горния ляв ъгъл на Голини.

Мората имаше шанс да удвои аванса на домакините в началото на втората част. След двойно с Маккени той стреля, но вратарят отрази удара с лицето си. На терена се появи и капитанът на гостите Алехандро Гомес, който е скаран с треньора Гасперини. Малко по-късно Аталанта изравни след страхотен удар на Фройлер.

Това активизира играчите на Пирло и те вдигнаха темпото. Ювентус можеше много бързо да си върне преднината. Съдията отсъди дузпа след падане на Киеза. За топката застана традиционният изпълнител Кристиано Роналдо. След четири отбелязани дузпи в последните два мача обаче португалецът стреля слабо и Голини отрази удара.

Секунди по-късно вратарят на гостите направи страхотно спасяване след удар на Мората отблизо.

След като оцеля в този период, Аталанта отговори. Шчесни се намеси блестящо след удар на Ромеро, а гостите на няколко пъти стигнаха опасно близо до наказателното поле на съперника. На другата врата Голини се справи с изстрел на Данило. Роналдо пък отправи един от типичните си удари пет минути преди края, но топката мина покрай вратата.

Така Ювентус остана непобеден в Сери А, но на три точки от лидера Милан, който е и с мач по-малко. Аталанта пък вече има 18 точки на осмото място.