3. В Осло: Атлетико матира в края Юнайтед (ВИДЕО)

В Осло: Атлетико матира в края Юнайтед (ВИДЕО)

Тен Хаг с първа загуба, Фред изгонен в края

Атлетико Мадрид победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в контрола, която се игра в норвежката столица Осло.

Това бе предпоследна проверка за „червените дяволи“ преди старта на сезона във Висшата лига и първа загуба под ръководството на новия треньор Ерик тен Хаг.

Нидерландецът стартира начело с три убедителни победи над Ливърпул (4:0), Мелбърн Юнайтед (4:1) и Кристъл Палас (3:1).

Последва реми с Астън Вила (2:2) и днешната загуба от „дюшекчиите“, в която отборът за първи път не вкара гол това лято.
От състава на Тен Хаг липсваше Джейдън Санчо, разписал се в 3 от предишните 4 спаринга.

Единственото попадение в днешния падна в 86-ата минута, когато Жоао Феликс матира отбраната на "червените дяволи" със силен удар по земя от границата на наказателното поле.

През първото полувреме Манчестър Юнайтед бе по-активният отбор, но английският тим пропусна две добри възможности чрез Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал в самото начало на срещата. Малко преди почивката Антони Еланга също пропиля добра възможност.

През втората част в игра за Юнайтед се появи новото попълнение Кристиан Ериксен, но датчанинът бе една от едва четирите промени в целия мач, които предприе мениджърът Ерик тен Хаг. В същото време Диего Симеоне направи девет промени и "дюшекчиите" бяха доста по-свежи в края на двубоя.

Така се стигна до 86-ата минута, в която Жоао Феликс нанесе единствения голов удар в мача. В добавеното време на срещата халфът на Манчестър Юнайтед Фред получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Лятната подготовка на английския тим приключва утре с проверка срещу друг испански тим - Райо Валекано, в която се очаква за първи път след края на миналия сезон да играе голмайсторът Кристиано Роналдо.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)