3. В ИТАЛИЯ: Интер охлажда шампанското, Пирло се спаси срещу Наполи (ВИДЕО)

В ИТАЛИЯ: Интер охлажда шампанското, Пирло се спаси срещу Наполи (ВИДЕО)

"Нерадзурите" записаха десета поредна победа, Роналдо пак вкара за Юве

Интер продължава похода си към титлата в Италия. Тимът Антони Конте спечели с 2:1 домакинството си на Сасуоло и записа десета поредна победа в Серия "А". Разликата с втория Милан пък набъбна на 11 точки, след като пред уикенда "росонерите" се издънихя - 1:1 със Сампдория у дома.

В 21-ата минута Ашли Йънг центрира и Ромелу Лукаку отклони топката с глава за 21-ия си гол от началото на сезона. Интер реализира второ попадение в 67-ата минута. Играчите на Сасуоло поискаха дузпа, след като Де Фрай задържа за фланелката Расподори. Докато протестираха, Интер организира отлична контраатака, топката стигна до Лукаку, който я задържа и намери Лаутаро Мартинес, а аржентинецът я прати в мрежата за 2:0. ВАР разгледа ситуацията, но прецени да остави попадението.

Сасуоло все пак реализира гол. След като бранителите на Интер не успяха да изчистят топката, тя стигна до Траоре, а той преодоля Ханданович с красив удар.

В същото време Ювентус удари Наполи с 2:1 в Торино. Успехът е първи за "бианконерите" след две поредни издънки и помогна на тима да се изкачи до третото  третото място в класирането. Юве е само на точка зад втория Милан и с една пред четвъртия Аталанта. Наполи е на пета позиция.

Мачът започна с чудесна възможност за Юве. Още във втората минута Кристиано Роналдо получи центриране отдясно, но пропусна целта. Секунди по-късно Зелински също не намери очертанията на вратата. Така се стигна до 13-ата минута, когято Киеза центрира от дясно и Роналдо не сгреши за 1:0. Това е четвърти гол в последните шест мача за португалеца.

В 17-ата минута Наполи опита да отговори чрез Фабиан Руиз, но ударът беше неточен. В 34-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след нарушение срещу Федерико Киеза в наказателното поле. Съдията обаче отказа да преразгледа ситуацията. В 38-ата минута Хуан Куадрадо беше близо до гола, но Мерет спаси.

В 40-ата минута Лоренцо Инсиние стреля опасно, но над вратата. Малко преди края на полувремето Зелински падна в наказателното поле, но съдията не видя нарушение.

Веднага след почивката Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва след удар на Джовани Ди Лоренцо. В 60-ата минута отново опитният страж извади шут на Инсиние. В 73-тата минута домакините удвоиха аванса си и до голямата степен подпечатаха победата си. Пауло Дибала, който се появи в игра от резервната скамейка, получи на границата на наказателното поле и с изстрел в далечния ъгъл реализира за 2:0. Аржентинецът дълго време лекуваше контузия. Той се появи в игра за пръв път от 10 януари.

Секунди преди изтичането на редовното време Джорджо Киелини извърши нарушение срещу Виктор Осимен, а съдията отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на гостите Лоренцо Инсиние, който вкара почетния гол.

Ювентус - Наполи 2:1