3. В ИСПАНИЯ: Атлетико Мадрид с трета поредна победа (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Атлетико Мадрид с трета поредна победа (ВИДЕО)

Хетафе и Валядолид поделиха точките след 1:1

Атлетико Мадрид постигна трета поредна победа в испанската „Ла Лига“.

„Дюшекчиите“ спечелиха с минималното 1:0 визитата си на Леванте от 31-ия кръг и затвърдиха третата си позиция във временното класиране.

Момчетата на Диего Симеоне изиграха силно първо полувреме и заслужено взеха преднина.

В 15-ата минута Маркос Йоренте се освободи в наказателното поле и подаде по земя към малкия пеналт, където Диего Коща насочи технично, а топката се отби в Бруно Гонсалес и спря в собствената му мрежа за 0:1.

Гостите имахаоще три добри възможности за гол до почивката, но не съумяха да удвоят аванса си.

В шестата минута вратарят Айтор не беше убедителен при удар на Яник Ферейра Караско.

В 37-ата Диего Коща се извиси и стреля с глава, пращайки топката на метър встрани от гредата.

В 42-ата стражът на валенсианци спаси след нов опит на Караско.

В 61-ата минута Жоао Феликс действа сам, въпреки че можеше да подаде към свободния Диего Коща.

Пет минути по-късно Анхел Корея открадна топката и подаде към Жоао Феликс, който близо до точката на дузпата шутира над целта.

В 79-ата Борха Майорал пропусна да изравни след удар с глава и в крайна сметка Леванте загуби.

Така Атлетико Мадрид събра 55 точки, докато домакините останаха с 38 в своя актив.

Хетафе пък вече има с 11 повече от „прилепите“, след като взе една от гостуването си на Валядолид.

Джейми Мата откри резултата в 41-ата минута, но в добавеното време на първата част Енес Юнал оформи от дузпа крайното 1:1.

След него Валядолид събра 34 точки и вече е на цели 8 от опасната зона.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман