3. В ДЕРБИТО НА ТОРИНО: Роналдо спаси Ювентус от загуба! (ВИДЕО)

В ДЕРБИТО НА ТОРИНО: Роналдо спаси Ювентус от загуба! (ВИДЕО)

Шампионите измъкнаха точка от "биковете", титлата обаче изглежда загубена

Ювентус стигна само до точка срещу Торино в градското дерби от 29-ия кръг на Серия "А". Мачът между двата състава завърши 2:2. Шампионите бяха на път да запишат втора поредна загуба, но Кристиано Роналдо ги спаси от пълен провал. "Бианконерите" са четвърти, на 9 точки от лидера Интер, който по-късно тази вечер гостува на Болоня. Торино е на 17-а позиция и ще трябва още доста да се потруди, за да запази мястото си в елита и през следващия сезон.

Шампионите можеха да открият резултата още във втората минута. Алекс Сандро изведе Алваро Мората в наказателното поле. Испанецът овладя топката и нанесе удар, но Салваторе Сиригу добре затвори ъгъла и спаси. Две по-късно Кристиано Роналдо се извиси в наказателното поле и свали топката към Федерико Киеза, който стреля над вратата.

Натискът на гостите продължи и последва нов изстрел на Киеза, но и той беше отразен от Салваторе Сиригу. Домакините отговориха с пробив на Кристиан Ансалди, който завърши с подаване към Армандо Ицо и шут в левия ъгъл, но топката мина покрай страничния стълб.

Ювентус успя да поведе в 13-ата минута, когато Федерико Киеза  нахлу в наказателното поле и с изстрел отблизо преодоля Салваторе Сиригу за 1:0.

В 22-ата защитата на "бианконерите" сгреши, топката попадна в Томас Ринкон. Халфът нанесе изстрел, но той бе блокиран от Алекс Сандро. Четири след това Торино възстанови равенството. Антонио Санабрия реализира с глава отблизо.

Салваторе Сиригу направи решаващо спасяване след изстрел на Алваро Мората с глава в 43-ата минута. Малко след това вратарят на домакините пресече остро подаване на Алекс Сандро. Голмайсторът за "бианконерите" Федерико Киеза имаше отлична възможност в добавеното време на първата част, но изстрелът му от въздуха премина покрай десния страничен стълб.

"Биковете" стартираха отлично второто полувреме и стигнаха до пълен обрат. Антонио Санабрия се възползва от груба грешка на Деян Кулушевски, напредна и с изстрел в близкия ъгъл за втори път преодоля Войчех Шчесни - 2:1.

В 53-ата Роналдо стреля с глава, но Сиригу изби. По-късно  португалецът пробва нов удар с глава, но този път дори не намери целта. В 76-ата минута нападателят направи нов голям пропуск в близост до вратата.

Три след това Кристиано най-после отбеляза. Тогава след центриране от фал Киелини игра с топката, а португалецът я добута във вратата за 2:2. Последва преглеждане с ВАР, което само потвърди редовността на гола. В 83-ата Бентанкур стреля, но близката греда спря неговия удар. Малко след това Роналдо не успя да се разпише за втори път. В 90-ата Санабрия стреля опасно с глава, но Шчесни някак си изби топката над вратата и не позволи на нападателя да оформи своя хеттрик.

Тер Стеген: Тази загуба боли