3. В Англия: Ливърпул взе дербито с Челси и си върна върха (ВИДЕО)

В Англия: Ливърпул взе дербито с Челси и си върна върха (ВИДЕО)

Мърсисайдци спечелиха с 2:1 на „Анфийлд“

Ливърпул отново е лидер във временното класиране на английската Висша лига.

Мърсисайдци спечелиха с 2:1 дербито с Челси на „Анфийлд“ от VIII кръг и постигнаха 7-ми пореден успех във всички турнири.

Възпитаниците на дошлия това лято треньор Арне Слот се наложиха с попадения на Мохамед Салах от дузпа в 29-ата минута и на Къртис Джоунс в 51-ата, след асистенция на египтянина.

Така те събраха 21 точки и изпревариха с 1 шампиона Манчестър Сити, докато лондончани остават с 14 в своя актив, след като точен за тях бе Николас Джаксън (48), който впоследствие се и контузи.

Иначе срещата започна и като цяло протече доста равностойно.

В 20-ата минута Джейдън Санчо от Челси падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

Малко по-късно бе отсъдена дузпа за Ливърпул и въпреки протестите на "сините" Мохамед Салах се нагърби с изпълнението и откри резултата.

Николас Джаксън направи голям пропуск за Челси, а попадение на Коди Гакпо за домакините не бе признато заради засада.

В добавеното време Ливърпул отново получи дузпа, но тя бе отменена след преглед със системата ВАР.

В 48-ата минута Джаксън от Челси се измъкна и вкара гол, като бе вдигната засада. При преглед на ситуацията обаче се установи, че нападателят е бил покрит и попадението бе зачетено.

В 51-вата минута Салах изведе с хитър пас Къртис Джоунс, който изскочи от задна позиция и вкара за 2:1 покрай вратаря на Челси.

До края на мача и двата отбора направиха няколко пропуска, като Коул Палмър бе най-активен за Челси с няколко шута, а хубав удар на Луис Диас бе спасен от вратаря на гостите Роберт Санчес.