3. Унай Емери: Опитът много ни помогна

Унай Емери: Опитът много ни помогна

Фиорентина може да ни вкара достатъчно голове на реванша, трябва да сме нащрек, обяви треньорът на Севиля

Треньорът на Севиля Унай Емери коментира победата с 3:0 над Фиоретина в първия полуфинал между двата тима от турнира Лига Европа. Според наставника вече всичко зависи от неговия отбор, а от решаващо значение за успеха е изиграл опитът на испанския тим в евротурнирите, натрупан в последните години.

„Следва мач във Флоренция, който също можем да спечелим. Опитът ни помогна да израснем. Мачът с Валенсия от миналия сезон ще ни помогне да се подготвим за реванша. Сега всичко зависи от нас. Знаем, че Фиорентина може да бележи голове, колкото ние вкарахме днес, така че трябва нашата защита да бъде нащрек в реванша. Истината, че през първото полувреме тази вечер започнахме много да атакуваме и Фиорентина се възползва от свободните пространства. Направихме няколко грешки отзад и така съперникът ни създаде няколко положения. През втората част подходихме различно и организирахме контраатаки, бележейки още два гола“, заяви Емери, цитиран от Football Italia.

Австрия разпиля Норвегия с 5:1 в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)