3. Улие започна с победа начело на Астън Вила (видео)

Улие започна с победа начело на Астън Вила (видео)

Бирмингамци надиграха с 2:1 като гост Уулвс, Стилиян с 85 минути

Новият мениджър на Астън Вила Жерар Улие започна с победа престоя си в Бирмингам, след като неговият тим се наложи с 2:1 над състава на Уулвърхемптън. Срещата се игра на стадион „Молиню” и бе от програмата на 6-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът на Вила и националният ни отбор Стилиян Петров, пък престоя на терена 85 минути, преди да бъде заменен от Сидуел.

Иначе двубоят започна с домакински натиск, но той не доведе до инфарктни ситуации пред Фридел. След 10-ата минута гостите изравниха играта и на свой ред започнаха да затрудняват противниковата отбрана. В 22-ата минута Даунинг центрира за Колинс, който стреля с глава, ала Ханеман изби с колене.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Олбрайтън стреля опасно от наказателното поле, кълбото се удар в гредата, но при добавката Даунинг изпревари Фоули и необезпокояван откри резултата – 1:0.

След гола домакините опитаха да реагират и създадоха две нелоши ситуации, но първо Фридел спаси изстрел на Флетчър, а впоследствие Куеяр се намеси решително при шут на Елокоби.

Второто полувреме започна с натиск на „вълците”, които изглеждаха решени да не загубят този двубой. В 61-ата минута Джарвис направи силно центриране в наказателното поле на Вила, Фридел увисна, след което кълбото се оплете в мрежата му за 1:1.

След гола Астън Вила се вдигна да търси ново попадение в своя полза и веднага създаде напрежение пред вратата на домакините. Все пак бирмингамци стигнаха до своето в 88-ата минута, когато Уорнък центрира добре с левия крак, Хески се извиси над всички и с глава донесе трите точки на Вила в дебюта на Жерар Улие като наставник на тима.

След този успех Стилиян Петров и компания вече имат актив от 10 точки и заемат 5-о място във временното класиране. Домакините от Уулвърхемптън пък са 16-и с 5 пункта.