3. Удинезе премаза 10 от Интер

Удинезе премаза 10 от Интер

Ди Натале бе над всички, "нерадзурите" загубиха първи мач след зимна пауза от 1999 г. насам

Удинезе нанесе тежка загуба на Интер с 3:0 в среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Успехът изкачи „зебрите” на 7-ото място във временното класиране, докато „нерадзурите” вече изостават с 4 точки от втория Лацио, който вчера победи Каляри с 2:1, и на 9 от лидера Ювентус, който приема Сампдория от 16:00 ч.

Интер губи първи мач след зимна пауза от 1999 г. насам.

През първото полувреме пред 17 000 на "Фриули" съдията взе ключово решение, като показа жълт картон на нападателя на Интер Родриго Паласио за симулация в пеналтерията. Гостите претендираха за дузпа и фаул на последния в защитата Маурицио Домици, който можеше да струва скъпо на домакините. Ди Натале удари напречната греда в 27-ата минута, докато защитникът на Интер Джонатан пропиля чудесен шанс, създаден от Антонио Касано, в 50-ата минута, когато удари греда. Паласио от Интер пропусна още няколко възможности преди първия гол на Удинезе. Ди Натале се разписа в 64-ата минута след бърза контраатака, при която защитата на гостите се оказа безпомощна да го опази. Две минути по-късно ситуацията за Интер се влоши още повече, след като Жуан получи втори жълт картон и остави своите съотборници да наваксват гола пасив с човек по-малко. Луис Муриел покачи аванса на домакините в 75-ата минута по подобен начин. С втория си гол този следобед Ди Натале направи нещата още по-лоши за Интер. Той бе точен в 79-ата минута с удар от фронтална позиция в наказателното поле след нова асистенция на Андреа Ладзари, като защитниците Валтер Самуел и Естебан Камбиасо отново не успяха да се намесят.

Така след две поредни равенства Удинезе се поздрави с победа и събра 27 точки, изкачвайки се на 7-ото място. Интер, който няма победа като гост от 3 ноември насам, остана на 4-ата позиция, но Наполи може да ги измести по-късно, ако спечели домакинството си на Рома в късния неделен мач.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито