3. Удинезе направи Интер шампион

Удинезе направи Интер шампион

"Зебрите" направиха на пух и прах беззъбия Милан

Отборът на Удинезе постигна престижна победа с 2:1 над тима на Милан в среща от 36-ия кръг на италианската Серия „А” и по този начин връчи Скудетото в ръцете на Интер и Жозе Моуриньо. „Зебрите” сложиха край на серията без загуба за „росонерите” и напълно заслужиха трите точки с добра игра и много положения. Милан не приличаше на себе си – Кака, Пато и компания явно вече мислят за следващия сезон.

Срещата започна много добре за домакините от Удинезе, които създадоха няколко опасности за Дида в началните минути, но с пропуски се отличиха Асамоа, Пепе и Д’Агостино. Милан погледна към вратата на „зебрите” за пръв път едва в 16-ата минута, когато далечен удар на Амброзини премина вдясно от вратата на Ханданович. В 22-ата минута се наложи Дида да прави двойно спасяване срещу Куалярела, който излезе очи в очи с бразилския страж на „росонертите”, но на два пъти стреля в неговото тяло.

Малко по-късно Зеедорф пробва на два пъти да отбележи с удар от далеч, но първо Ханданович спаси, а после холандецът не успя да намери очертанията на вратата. Така се стигна до 31-ата минута, когато Малдини събори Флоро Флорес в наказателното поле и домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която Д’Агостино превърна в гол – 1:0. До края на първата част можеше да се стигне до още голове във вратата на Дида, но удари на Куалярела преминаха встрани от целта.

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините. Още в 49-ата минута те успяха да стигнат до нов гол. Кристиан Сапата се възползва от едно меле пред вратата на Дида и с хубав и отблизо прати топката в мрежата на Милан – 2:0. Този гол като че ли шокира гостите, които така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Ханданович. Удинезе пък плетеше много добри контраатаки и само разконцентрираната игра на Инлер и Куалярела не доведоха до нов гол в мрежата на Дида.

В игра за Милан се появиха последователно Индзаги, Роналдиньо и Шевченко, но и те не успяха да помогнат на „росонерите” за нещо повече в този мач. Броени минути преди края на срещата резултатът можеше да стане класически в полза на домакините, но Дида спаси удара на Куалярела от границата на наказателното поле. Малко по-късно бразилският страж отрази с вещина шут на Санчес. В самия край на срещата Филипо Индзаги пропусна да вкара почетен гол за Милан, след като негов удар отблизо срещна дясната греда. Това направи Масимо Амброзини в последните секунди на двубоя, когато вкара с глава.

Така Удинезе записа престижна победа с 2:1 и се изкачи на 7-о място с актив от 54 точки, 3 зад 6-ия Рома. „Фриуланите” ще гонят до последно класиране в турнира Лига Европа. С тази си загуба пък Милан направи Интер предсрочно шампион на Италия, тъй като разликата между двата отбора е 7 точки, 2 кръга преди края.

Удинезе – Милан 2:1
1:0 Д’Агостино (д) 31’
2:0 Сапата 49’
2:1 Амброзини 90+2’