Триумф на Уелс разклати Хърватия за Евро 2024 (ВИДЕО)

Турция все по-близо до финалите

Уелс записа изключително важен успех над третия в света тим на Хърватия с 2:1 в квалификация от група D за Евро 2024.

Халфът на Фулъм Хари Уилсън на два пъти донесе историческата първа победа над шахматистите, а почетно за гостите от Загреб се разписа Марио Пашалич.

Резултатът бе открит две минути след почивката, когато полузащитникът бе изведен зад отбраната, а технично докосване във въздуха прати топката покрай вратаря на съперника Доминик Ливакович. След час игра Уилсън отново взриви трибуните в Кардиф, след като се разписа с глава.

Четвърт час преди края Пашалич с глава се възползва от грешно позициониране на отбраната на домакините и върна Хърватия в двубоя. До края Лука Модрич и компания вдигнаха оборотите в търсене на поне точка, но това не се случи. С победата Уелс се изръвни с Хърватия и двата отбора вече имат по 10 точки. Лидер и почти сигурен участник в кледващата фаза е Турция, ударил убедително Литва с 4:0.

Това бе второ поредно крушение за Хърватия, след като преди дни тимът на Златко Далич отстъпи с 0:1 на Турция у дома.