3. Трилър: Джон Тери измъкна Челси с гол от засада в 98-ата минута за 3:3 с Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тери си вкара автогол, но накрая се оказа герой в невероятен мач с шест гола след почивката

Джон Тери спаси Челси от загуба в своя мач №700 в клубната си кариера след невероятна драма и 3:3 срещу Евертън на „Стамфорд Бридж” с шест гола през второто полувреме. Тери си вкара автогол в 50-ата минута, Миралас удвои, но бързи голове на Коща и Фабрегас възстановиха ремито. Резервата Фунес Мори изведе Евертън пак напред в 90-ата минута, но Тери изравни в 98-ата след видна засада, която не бе маркирана, за крайното 3:3.

Гуус Хидинк остана без загуба начело на лондочани, а Челси избегна в последните секунди първа домакинска загуба от Евертън от 1994 година. Шампионите обаче вече са допуснали повече голове - 33, отколкото през целия минал сезон - 32.

Това бе мач №250 за Роберто Мартинес като мениджър във Висшата лига, а загуба щеше да е негова стотна. Евертън обаче бе загубил само едно от 10-те си гостувания този сезон в английския елит.

Началото бе мудно и без нищо интересно пред двете врати. Челси пропусна единственото си чисто положение за първата част в 17-ата минута, когато Вилиян бе изведен отдясно и стреля силно, но Тим Хауърд вдигна ръце и извади в корнер.

Евертън също не блестеше с нещо в атака, но правеше впечатление отличния начин, по който Курт Зума спираше нападенията на „карамелите”. С една такава намеса френският бранител попречи на Лукаку да се разпише, след като таранът се пребори с капитана Тери.

Кевин Миралас се обърна чудесно и се освободи от съперник, нагласи на десния крак и стреля, ала Куртоа се разтегна и изби с една ръка. Звездите на Гуус Хидинк бяха изпратени с освирквания на почивката, но драмата предстоеше след паузата.

Второто полувреме предложи много повече емоции. Само 5 минути бяха изминали от него и Баркли пусна вляво за Бейнс, който центрира остро за Лукаку, а Джон Тери в опита си да блокира си вкара автогол – 1:0.

„Карамелите” набързо можеха да вкарат и втори гол, но Рос Баркли нацели лявата греда след грешка на Матич в половината на домакините.

Челси беше в шок и допусна втори гол в 56-ата минута. Бейнс центрира, а Миралас овладя отлично, обърна се на 180 градуса и от воле опъна мрежата в десния ъгъл за 2:0.

Сеск Фабрегас бе на косъм да вкара гола на сезона, когато с петичка опита да прехвърли Хауърд, ала стражът внимаваше и се разтегна, за да спаси.

„Сините” все пак се върнаха бързо в мача. Фабрегас пусна прехвърлящ пас зад защитата, Ягиелка се поколеба да изчисти, Диего Коща се вклини между него и вратаря, пребори се за топката и вкара в празната врата за 1:2 и даде надежди на „Стамфорд Бридж”.

Само две минути по-късно Коща и Фабрегас комбинираха пред наказателното поле, Сеск стреля и след рикошет в Ягиелка кълбото спря в долния ляв ъгъл – 2:2.

Кенеди замени Педро, а Брайън Овиедо получи тежка контузия и бе сменен от Фунес Мори.

Диего Коща изпусна да даде аванс на Челси, а Куртоа спаси с крак един на един срещу Миралас. Коща се контузи и бе сменен от Реми.

В 90-ата минута Деулофеу центрира дълбоко отдясно, а резервата Фунес Мори на втора греда протегна десния си крак и хвърли в екстаз гостуваща агитка и Роберто Мартинес – 3:2.

Челси виждаше вече пета домакинска загуба в първенството този сезон, но техният капитан ги спаси в 98-ата минута. След разбъркване Оскар свали с глава за Джон Тери, който с петичка с гръб към вратата прати над Хауърд за 3:3, а флагът на страничния съдия остана долу, въпреки че засада имаше.

Челси е 14-и с 25 точки, докато Евертън има 29 на 11-а позиция.

Фьолер се застъпи за Нагелсман

Директорът на Германския футболен съюз иска да запази специалиста на поста му и след Мондиал 2026

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия