3. Тотнъм си подсигури място в Топ 4 и Шампионска лига (ВИДЕО)

Тотнъм си подсигури място в Топ 4 и Шампионска лига (ВИДЕО)

Манчестър Сити постави три нови рекорда, Арсенал с поредна издънка

Тотнъм си подсигури място сред най-добрите 4 във Висшата лига и участие в Шампионската лига след минимален успех с 1:0 над Нюкасъл. Единственото попадение в мача бе дело на голмайстора на „шпорите” Хари Кейн в 50-ата минута.

Хъдърсфийлд пък не се даде на Челси и след 1:1 на „Стамфорд Бридж” си тръгна с точка. Хъдърсфийлд вече има 37 в актива си, а тимът на Антонио Конте продължава да бъде извън Топ 4. След двубоя Челси е на пета позиция със 70 точки. На четвърто място е Ливърпул със 72 точки и битката за заветното място ще се реши в последния кръг.

Лестър стигна до неочакван успех с 3:1 у дома срещу Арсенал. „Лисиците” доминараха през по-голямата част от двубоя и заслужено стигнаха до успеха, а Арсен Венгер трябваше да преглътне поредния горчив хап преди напускането на „артилеристите” .В 14-ата минута Ихеаначо откри резултата, а само минута по-късно гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Мавропанос.

Все пак след почивката Арсенал успя да върне попадението след гол на Обамеянг в 53-ата. Варди беше точен от бялата точка в 76-ата, а Марез оформи крайния резултат в последната минута на редовното време.

Шампионът Манчестър Сити записа лесна победа с 3:1 над Брайтън, като същевременно подобри цели три рекорда – най-много победи в един сезон (31), най-много точки в един сезон (97т.) и най-много голове (104).