3. Тотнъм прости на Вердер с 3:0 (видео)

Тотнъм прости на Вердер с 3:0 (видео)

Домакините смазаха своя противник на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм победи с 3:0 Вердер в предпоследния си мач от Група „А” на Шампионската лига. „Шпорите” смазаха тотално своя съперник на "Уайт Харт Лейн" и трите гола бяха най-малкото, с което можеше да се отърве немският тим. Така отборът на Хари Реднап трябва да постигне само още една победа и най-вероятно ще завърши на първото място в своята група.

Тотнъм откри резултата още в 3-ата минута. Аарън Ленън проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Юнес Кабул от воле направи 1:0. Малко по-късно и Роман Павлюченко имаше много добра възможност за гол, но пропусна.

В самия край на полувремето „шпорите” поведоха с 2:0. След едно дълго подаване Питър Крауч свали с глава топката на Лука Модрич, който при първия си опит за стрелба не успя, но при втория не прости на Тим Визе.

Второто полувреме започна зловещо за гостите. От самото начало те бяха брутално пристиснати. Гарет Бейл удари напречната греда секунди след началото. След това Крауч бе спънат и Олегарио Бенкуеренса отсъди дузпа. Зад топката застана звездата Бейл, който стреля в десния ъгъл, но Визе спаси. И след теи събития атаките към германската врата не спираха.  По-късно Гарет Бейл удари още един път напречния стълб. Секунди по-късно обаче Ленън пое избитата от гредата топката и подаде хубав пас към Крауч, който вкара за 3:0.

Така Тотнъм продължава да е лидер в класирането на група „А”, делейки равен брой точки с втория Интер. В последния кръг Интер гостува на Вердер, а Тотнъм на Твенте.

Тотнъм - Вердер 3:0