Тотнъм пречупи и победи 9 от Ливърпул след късен автогол (ВИДЕО)

Спърс продължава да "лети" във Висшата лига

Тотнъм постигна драматична победа срещу Ливърпул с 2:1 след автогол на Жоел Матип в 96-ата минута.

Първата опасност в мача дойде в 5-ата минута, когато Алекис Мак Алистър стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

По-доброто началот на Ливърпул продължи и осем минути по-късно Гилермо Викарио се отчете с двойно спасяване. Първо стражът на Тотнъм разколеба Коди Гакпо, а след това при добавката и Андрю Робъртсън.

В 24-ата минута Къртис Джоунс извърши грубо нарушение срещу Ив Бисума. Първоначално главният съдия Саймън Хупър даде само жълт картон на полузащитника на "червените", но след намесата на ВАР Джоунс бе изгонен.

10 минути по-късно отборът на Юрген Клоп си помисли, че поведе в резултата. Луис Диас бе изведен и с хубав удар по земята в десния ъгъл на вратата на Викарио отбеляза. Попадението бе отменено заради засада. ВАР прегледа ситуацията и потвърди решението на терена.

Секунди след това "шпорите" откриха резултата. Джеймс Мадисън разсече защитата на мърсисайдци с подаване към Ричарлисон, който продължи към Хюн-Мин Сон. В 43-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, но удар на Ричарлисон срещна левия страничен стълб на вратата на Алисон.

В 4-ата минута на добавеното време на първата част Ливърпул успя да изравни. Топката бе центрирана към Върджил ван Дайк, който свали към Коди Гакпо. Нападателят на "червените" се контузи при удара. Мърсисайдци можеха да направят пълен обрат в продължението, но Луис Диас пропусна добра възможност.

Второто полувреме започна с натиск за Тотнъм. В 49-ата минута изстрел на Джеймс Мадисън бе спасен от Алисон. Две минути по-късно бразилецът направи страхотно спасяване срещу Сон.

В 70-ата минута Ливърпул остана с девет души на терена. Диого Жота, който се появи на терена на почивката, получи втори жълт картон. Шест минути по-късно Ван Дайк отправи опасен изстрел с глава, но ударът му мина встрани от дясната греда на Викарио.

В 6-ата минута на добавеното време Тотнъм стигна до победния гол, след като Жоел Матип отбеляза в собствената си врата.

Ювентус спечели Купата на Италия след "специалитета" на Алегри (ВИДЕО)

Традиционната победа с 1:0 короняса торинци срещу Аталанта

Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Директор на Интер потвърди два трансфера

Дарио Бачин разкри, че Мехди Тареми и Пьотр Желински ще облекат екипа на новия шампион на Италия