3. Тотнъм допусна неприятен обрат в Брюксел (ВИДЕО)

Тотнъм допусна неприятен обрат в Брюксел (ВИДЕО)

Андерлехт победи "шпорите" с 2:1, Монако трудно надви Карабах с 1:0 във Франция в другия мач от групата

Тотнъм допусна първа загуба във всички турнири от 23 септември насам, след като бе обърнат в Брюксел, където Андерлехт го победи с 2:1 в Група J на Лига Европа. Ериксен даде ранен аванс на лондончани на „Констан Ванден Сток”, но Жиле бързо изравни, а четвърт час преди края Стефано Окака донесе успеха на белгийците. Поражението е първо в групата за Тотнъм в третия кръг от мачове.

Двубоят започна на много високо темпо от първата минута и още в 4-ата щастлив рикошет изведе Кристиян Ериксен сам срещу вратаря и датския халф прецизно пусна покрай вратаря в близкия ляв ъгъл за 1:0.

Ерик Ламела пропусна добра възможност за втори гол и стреля в краката на вратаря, а домакините бързо успяха да изравнят. Стивън Дефур центрира от корнер заучено към границата на наказателното поле и там Гийом Жиле я посрещна от воле, пращайки в долния десен ъгъл – 1:1.

Изравнителният гол обърна хода на мача и Андерлехт наложи напълно своя стил на игра, както правеше Тотнъм до 13-ата минута. Алдервайрелд се хвърли и с тяло изби удар на Окака, а Уго Лорис изби със сетни сили воле пак на Окака.

Гол на Ламела правилно бе отменен заради засада, а Лорис още веднъж опроверга Окака с чудесна намеса. Андрос Таунзънд бе близо до гола, след като ударът му преодоля стража Прото, но мина и покрай гредата.

Вихреното темпо продължи и през втората част. Дешахт попречи на Клинтън Н’Жие в ключов момент, а пред другата врата Окака се размина на косъм да засече с глава центриране на Прает.

Белгийците все по-често хващаха „шпорите” на бързи контри, а Почетино включи Хари Кейн на мястото на Н’Жие.

Мбоджи и Прает пропуснаха нови ситуации за Андерлехт, но домакините заслужено стигнаха до втори гол. Обрадович прати отличен пас в коридор отляво за Ачеампонг, който пусна успоредно пред врата и Стефано Окака Чука не сбърка от няколко метра за 2:1.

До края играта на Тотнъм се разстрои, а Денис Прает изпусна чисто положение за трети гол в 90-ата минута и от 8-9 метра не вкара.

В другия мач от групата бившият отбор на Димитър Бербатов Монако трудно се наложи 1:0 като домакин на Карабах.

Ласина Траоре успя да разпечата мрежата на азерския отбор 20 минути преди края, за да донесе трите точки на „монегаските”.

Монако поведе в тази много оспорвана група с 5 точки, Тотнъм и Андерлехт вече са равни с по 4, а Карабах остана с 3.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група