3. Тим от трета дивизия би като тъпан „Ел Галактико” – 4:0

Тим от трета дивизия би като тъпан „Ел Галактико” – 4:0

Третодивизионният испански Алкоркон хвърли бомбата в 4-ия кръг на турнира за „Копа Дел Рей”, след като размаза звездния, мултимилионен тим на Реал (Мадрид) с 4:0.

Третодивизионният испански Алкоркон хвърли бомбата в 4-ия кръг на турнира за „Копа Дел Рей”, след като размаза звездния, мултимилионен тим на Реал (Мадрид) с 4:0. Срещата се игра на стадион „Мунисипал де Санто Доминго”, а в състава на „белия балет” не липсваха звезди.

Реваншът, в който се очаква страхотна битка, ще бъде на 10 ноември. Само два дни преди това е мадридското дерби между Атлетико и Реал.

В стартовия състав блестяха имената на Гранеро, ван дер Ваарт, Безнема, както и на емблемите Раул и Гути. Под рамката на вратата пък бе застанал бившият страж на Ливърпул Йежи Дудек.

Срещата започна с изненадващ силен домакински натиск, а играчите на Реал не изглеждаха на себе си. В 3-та минута Рубен Санц се опита да прехвърли Дудек, но полякът спаси удара му с върха на пръстите си. В 16-ата минута футболистите на Алкоркон успяха да открият резултата, след като Гомес премина страхотно покрай Мамаду Диара и хладнокръвно пусна кълбото покрай полския страж на „кралския клуб”. 180 секунди по-късно гостите можеха да изравнят, но опасен шут на Бензема бе отразен от вратаря на домакините. В 21-ата минута лятната покупка на „белия балет” Алваро Арбелоа си отбеляза автогол и така преднината на тима на Алкоркон нарасна на две попадения.

След този гол домакините тотално взеха инициативата и започнаха да редят атака след атака към противниковата врата. Първо Хуанма, а после Борха и Мора пропуснаха да запишат името си сред голмайсторите, но все пак в 40-ата минута Алкоркон стигна до ново попадение. Тогава Каскон проби в опразнената от Дренте дясна зона, центрира ниско към далечната греда, където Ернесто засече топката в мрежата на Дудек за трети път.

Втората част започна с по-активна игра за тима на Пелегрини, а Ван дер Ваарт и Гаго бяха на косъм от отбелязване на гол. И точно когато изглеждаше, че „кралския клуб” се е посъживил, домакините нанесоха нов изненадващ удар. При едно центриране Дудек излезе неразчетено, а от грешката му се възползва Гомес, който оформи и крайното 4:0.

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман