3. Тевес съхрани илюзорните шансове на Манчестър Сити за титлата (ВИДЕО)

Тевес съхрани илюзорните шансове на Манчестър Сити за титлата (ВИДЕО)

Фатална грешка на Киърън Кларк лиши Астън Вила от поне точка, Сити пак е на 12 точки зад Юнайтед

Манчестър Сити победи Астън Вила с 1:0 като гост в последна среща от 28-ия кръг на Висшата лига с победен гол на Карлос Тевес в добавеното време на първата част след груба грешка на Киърън Кларк. Победата на „гражданите” пак направи 12 точки разликата между тях и лидера Манчестър Юнайтед 10 кръга преди края. Астън Вила не успя да се измъкне над опасната зона и остана на 18-о място.

Пол Ламбърт заложи на същите 11, които загубиха драматично с 1:2 от Арсенал в Лондон миналия кръг. Сити имаше само един гол в последните си 4 гостувания, но се изправи срещу една от най-слабите защити в английския елит. Вила имаше допуснати цели 52 попадения преди срещата. Манчини заложи на по-необичайна централна двойка в лицето на Хави Гарсия и Джак Родуел, но бързо му се наложи да прави промени заради контузия на Родуел.

Домакините започнаха силно в добро темпо, пресираха и дори в първите 15 минути се наслаждаваха на 56% влияние на топката.

В 19-ата минута по традиция целият стадион „Вила парк” избухна в бурни аплодисменти за капитана Стилиян Петров, който още веднъж бе окуражен от препълнените трибуни в борбата с левкемията.

Агбонлахор спечели корнер в 20-ата минута, Н’Зогбия центрира, а Бентеке засече силно с глава, но Карлос Тевес умело изби от голлинията.

На стадиона бяха и двама „астронавти”, които държаха плакат „Бентеке не е от този свят”, визирайки класата на централния нападател на Астън Вила.

Сити сякаш се стресна, но Брад Гузан изби коварен удар на Джак Родуел в близкия ъгъл. Бившият халф на Евертън обаче получи разтежение и Манчини реши да прекрои схемата като пусна Един Джеко на негово място.

Давид Силва бе изолиран от играта и се видя принуден да пробяга почти целия терен, за да се върне назад и да играе с топката.

Вила се защитаваше хладнокръвно, но гостите бяха близо до гола в 38-ата минута след добра комбинация. Силва изведе Тевес, той пусна за Сабалета, а ударът на десния бек облиза гредата от външната страна и излезе в аут.

Гузан отново бе на висота, когато Джеко заложи за Тевес и аржентинецът стреля силно в долния ъгъл.

Най-спорният и решаващ момент в мача дойде в добавеното време  на първата част. Киърън Кларк се опита да лъже Джеко, който му отне и пусна за Тевес, аржентинецът елегантно остави вратаря и защитник на земята с финт и прати в левия долен ъгъл за 0:1.

Въпреки протестите на Киърън Кларк, че е бил фаулиран от Джеко при отнемането на топката, съдията Майк Дийн не се трогна и Сити се оттегли на почивка с гол аванс, който се оказа победен.

Джеко бе близо до бърз втори гол през втората част, но след рикошет в гърба на Бейкър топката мина близо до целта. Босненецът пусна за Тевес на чиста позиция, но той падаше и ударът му бе избит от Кларк на голлинията.

Коло Туре попречи на Агбонлахор да засече хубаво центриране на Вайман, а после Брад Гузан изби в гредата добър изстрел на Яя Туре. Тевес довкара, но бе маркирана засада.

Насташич беше късметлия, че съдията не даде дузпа при негово необмислено влизане срещу Бентеке в наказателното поле на Сити.
Вила натисна в края, но въпреки неубедителната си игра Манчестър Сити спечели мача.

Сити е на второ място с 59 точки, на 12 зад Юнайтед и на 5 пред Тотнъм. Астън Вила е 18-ти с 24, толкова има и 17-ия Уигън.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея