1. Novsport
  2. Европейски футбол
  3. Тайните на мадридския паралия

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола.

 
Реал Мадрид е световен продукт, който се ползва с огромна популярно във всеки край на планетата и най-вече в „привлекателния” Далечен Изток, където „белите” жънат огромни печалби година след година. Именно това помага на Реал да се намира на върха на най-богатите клубове в света, въпреки липсата на успехи в, считания за всеобщ аршин за проспериращ клуб, турнир на Шампионската лига през последните години.  
 
Реал няма възможността да се радва на благодетел милиардер както е в Челси и Манчестър Сити, но клубът и президентът му Флорентино Перес не са ограничавани от обичайните забрани, който внасят ред във Висшата лига.
 
Важно е да се отбележи, че Реал ако не единственият, то е един от малкото  отбори, които могат да се пазарят за телевизионни права. За разлика от Англия, където ТВ правата се договарят на административно ниво за всички отбори в лигата, Реал разполага с влиянието, позволяващо му да „извива ръцете” на медийните компании. За пример през 2006 г. „белият клуб” подписа сделка за срок от шест години за мачовете от испанското първенство, като договорът бе оценен на повече от 1 милиард британски лири. При сравнение на пръв поглед цялата Висша лига се задоволи с 1,7 милиарда, макар и за три години.
 
Испанското законодателство също работи в полза на Реал. Чуждестранните играчи в Ла Лига са заставени да плащат налози от 23 процента налози върху приходите си за първите пет години от престоя си в Испания. В Англия тази стойност се равнява на 50 процента. Този фактор прави испанските възнаграждения далеч по-примамливи, а и иберийските клубове пестят повече пари в сравнение с английските си колеги.
 
От друга страна Реал не е задължен от законодателството да функционира като публична компания с ограничена отговорност, което не води обичайните ограничения, пред които са изправени клубове като Манчестър Юнайтед, които в същността си са акционерни дружества. Като учреждение Реал също така се радва на по-специални взаимоотношения с местните банки.
Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют

Шльонск пада и остава на дъното

Флик за Барселона: Този отбор е различен

Феран Торес с контузия срещу Алавес

Шалке назначи нидерландски треньор

Кеес ван Вондерен е новият наставник на „кралскосините“

Димитър Бербатов коментира кризата в Манчестър Юнайтед

„Критиките ще продължават, срамно е Джони Еванс да е играч на мача“

Атлетико и Сосиедад разменят голове в Сан Себастиан

Тежък тест за дюшекчиите в Ла Лига

Рома не можа да пречупи и Монца (ВИДЕО)

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен

Треньорът на „червените дяволи“ коментира нулевото реми с Астън Вила