3. "Светците" светиха маслото на Рафа Бенитес и Челси - 2:1 (ВИДЕО)

"Светците" светиха маслото на Рафа Бенитес и Челси - 2:1 (ВИДЕО)

Еврошампионът игра неузнаваемо слабо, Тотнъм задмина Челси на третото място

Челси допусна седма загуба през този сезон във Висшата лига. Европейският шампион загуби с 1:2 визитата на Саутхемптън и сдаде третото място, където се настани Тотнъм. „Шпорите” биха Суонзи с 2:1 като гости.

На „Сейнт Мери” Челси очевидно пестеше сили за преиграването с Манчестър Юнайтед от турнира ФА Къп в понеделник вечер. Поредните ротации на Рафа Бенитес бяха пълен провал и „сините” не приличаха на себе си, като дори имаха късмет да загубят само с един гол разлика.

„Светците” играеха повече с топката и заслужено поведоха точно в средата на първата част. Рики Ламбърт намери Джей Родригес, който направи двойно със Стивън Дейвид, за да излезе сам срещу Петър Чех и Родригес прецизно мушна в далечния ъгъл за 1:0.

Торес почти веднага вкара топката в мрежата на Саутхемптън, но голът му правилно бе отменен заради игра с ръка.

Челси изравни с може би единствения си точен удар през първата част. Марко Марин центрира от корнер, Джон Тери се измъкна от прекия си пазач и с глава прониза Артур Боруц – 1:1.

Ремито се задържа само две минути. Рики Ламбърт изпълни отличен пряк свободен удар и над стената намери горния ъгъл на безпомощния Петър Чех за 2:1. Така капитанът Ламбърт отпразнува своя мач №500.

През второто полувреме Челси упражни натиск, ала не създаде почти нищо опасно, въпреки че Еден Азар се появи в игра, а стражът на домакините Артур Боруц бе принудително заменен.

Джей Родригес на два пъти бе близо до трети гол за „светците”, но първо стреля над целта, а после Чех спаси удара му.

Рамиреш също се появи на терена, но гостите така и не стигнаха до чиста голова ситуация и мениджърът на домакините Маурисио Почетино ликуваше с трите точки за втората си поредна победа във Висшата лига. В миналия кръг „светците” биха Ливърпул с 3:1.

Челси вече е 4-ти с 55 точки, а Тотнъм заема трета позиция с 57. Арсенал е пети с 53 в битката за зона Шампионска лига.

Саутхемптън вече събра 34 точки, но остава на 4 точки над опасната зона след успеха на Уигън с 1:0 над Норич.
Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)