3. Супер Марио подпечата уволнението на Чиро Ферара

Супер Марио подпечата уволнението на Чиро Ферара

"Нерадзурите" обърнаха Ювентус до 2:1 и се класираха за полуфинала.

Интер обърна Ювентус и се класира за полуфинала на турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа” водеше в резултата с 1:0 до 70-ата минута, но воденият от Жозе Моуриньо тим показа непримирим дух и с попадения на Лусио и Балотели успя да обърне мача до 2:1.

Срещата на стадион „Сан Сиро” бе изключително динамична, като в герой за „нерадзурите” се превърна младият Марио Балотели, който отбеляза победния гол в 89-ата минута. По този начин тъмнокожият нападател на Интер си върна на тифозите на „старата госпожа”, които преди година по време на мач в Торино го обидиха на расистка основа. След поредната загуба на Ювентус през сезона пък едва ли има сила, която да запази поста на Чиро Ферара.

Играчите на Ювентус започнаха по-добре срещата и още във 2-ата минута Амаури можеше да открие резултата. Бразилецът комбинира много добре със сънародника си Диего, но ударът му мина покрай вратата на Толдо. Пет минути по-късно Снайдер изведе Балотели по дясното крило, но тъмнокожият нападател на „нерадзурите” стреля в аут. В 10-ата минута Ювентус материализира лекия си териториален превес до този момент в мача и поведе в резултата. Сисоко изведе Диего, който с много техничен изстрел от границата на полето прокара топката под плонжа на Толдо – 1:0.

В 16-ата минута Диего изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от 30-ина метра, но Толдо успя да избие. Четири минути по-късно Майкон проби по десния фланг на атаката и подаде към Горан Пандев. Македонецът преодоля двама бранители на „старата госпожа”, но ударът му излезе в аут. Последваха нови удари на Амаури и Диего, които бяха спасени с вещина от Толдо.

До края на полувремето домакините се опитаха да изравнят резултата, но на няколко пъти Балотели и Пандев действаха несъсредоточено и пропиляха удобни възможности за своя тим. В самия край на първото полувреме при едно центриране топката се удари в ръката на Мохамед Сисоко, но претенциите на "нерадзурите" за дузпа бяха отминати.

В 47-ата минута Снайдер преодоля двама защитници, но последвалият му изстрел попадна право в ръцете на Буфон. Четири минути по-късно Майкон по отличен начин изведе Супер Марио, но ударът на младока отново не намери целта. В 66-ата минута Балотели падна в наказателното поле след съприкосновение с Киелини, но реферът отново подмина претенциите на домакините за дузпа.

В 69-ата минута Де Челие проби по крилото и центрира към Диего, който стреля със задна ножица, но ударът му срещна тялото на бранител. Само три минути по-късно домакините все пак стигнаха до гол. Снайдер стреля от пряк свободен удар, топката обаче се отклони в стената и попадна в краката на Лусио, който от метър изравни - 1:1.

Последваха нови пропуски на Балотели, Милито и Пандев, а срещата вече отиваше към продължения. В 89-ата минута Мота стреля много силно от границата на полето, Буфон не успя да улови топката и притичалият Балотели взриви трибуните на "Сан Сиро".

Така на полуфинала Интер ще се изправи срещу Фиорентина.

Интер – Ювентус 2:1
0:1 Диего (10’)
1:1 Лусио (72’)
2:1 Балотели (89’)

Интер: Толдо, Майкон, Лусио, Матераци, Сантон, Санети, Камбиасо (61’ Милито), Мота, Снайдер (90’ Кордоба), Балотели, Пандев (80’ Мунтари)

Ювентус: Буфон, Григера, Канаваро, Киелини, Гросо, Яго, Кандрева, Мело, Сисоко, Де Челие (92’ Палуши), Диего, Амаури

Жълти картони: Майкон (Интер); Канаваро, Киелини, Мело (Ювентус)

Стадион: „Сан Сиро”