Супер Ливърпул прегази Астън Вила с 5:0 и се доближи на точка от върха

Срещата от 30-ия кръг на Висшата лига трябваше да бъде дербито на кръга, но на „Анфийлд” имаше всичко друго, но не и дерби - хеттрик на Джерард и Ливърпул вече е само на точка от Юнайтед.

Отборът на Ливърпул доказа, че се намира в отлична форма и записа домакинска победа с внушителното 5:0 над солидния тим на Астън Вила със Стилиян Петров в редиците си. Срещата от 30-ия кръг на Висшата лига трябваше да бъде дербито на кръга, но на „Анфийлд” имаше всичко друго, но не и дерби - хеттрик на Джерард и Ливърпул вече е само на точка от Юнайтед.

Срещата започна с тотален домакински натиск и още в 7-ата минута Ливърпул успя да поведе в резултата. Алонсо засече с глава удар на Джерард от фаул и топката рикошира в напречната греда, след което обаче Дирк Каут я добави в опразнената врата – 1:0. Малко по-късно Джерард не успя да засече центриране на Риера отляво, което прескочи вратаря Фридел.

Астън Вила опита да се върне в мача и в 21-та минута Рейна спаси с мъка удар на Карю от близко разстояние. Малко по-късно отново Карю опита своя късмет. Норвежецът засече с глава центриране на Милнър, но испанският страж на домакините отново бе на своето място. В 33-ата минута пък Рейна се превърна в ролята на асистент. Испанецът изрита една топка далеч към своя сънародник Риера, който с едно докосване препарира Брад Фридел. Силният удар на Риера рикошира в горната греда и след това се озова в мрежата на Вила – 2:0. Само 2 минути по-късно вратарят на гостите подари топката на Алваро Арбелоа, но бранителят на Ливърпул се засуети и реши да подава, вместо да стреля. В 39-ата минута пък Алберт Риера бе съборен в наказателното поле на гостите и Ливърпул получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Стивън Джерард и резултатът вече бе 3:0.

През втората част възпитаниците на Рафаел Бенитес продължиха да атакуват своя съперник и стигнаха до нов гол още в 50-ата минута. Ливърпул получи правото да изпълни фаул в близост до границата на наказателното поле. Алонсо чукна леко топката към Джерард, който я прати технично в долния ляв ъгъл на Фридел – 4:0.

В 64-ата минута кошмарът за гостите стана още по-голям, след като Фридел фаулира Торес в наказателното поле и получи директен червен картон, а Ливърпул получи правото да изпълни втора дузпа, която отново Джерард превърна в гол, оформяйки своя хеттрик в мача. До края на срещата футболистите на Астън Вила опитаха да стигнат до почетно попадение, но без успех. Възпитаниците на Мартин О’Нийл дори можеха да допуснат още голове, но пропуски за „червените” направиха Риера, Джерард и Лукаш.

Така с тази победа Ливърпул вече има 64 точки в актива си, и е само на 1 от лидера Манчестър Юнайтед, който обаче има и мач по-малко. Астън Вила пък се отдалечи от мечтаното 4-о място. Момчетата на Мартин О’Нийл са 5-и с актив от 52 точки, на 3 от отбора на Арсенал, който заема заветното 4-о място.

Ливърпул – Астън Вила 5:0