3. Суонзи повали с гръм и трясък Астън Вила (видео)

Суонзи повали с гръм и трясък Астън Вила (видео)

Стенли и компания не намериха отговор срещу новаците за 0:2

Суонзи здраво приземи Астън Вила след страхотния успех в миналия кръг срещу Челси. Новакът във Висшата лига  Суонзи победи бирмингамци като гост с 2:0. Българският полузащтник на домакините Стилиян Петров, който вкара красив гол срещу „сините” от Лондон” , игра през цялото време на срещата.

Голмайстори за „лебедите” станаха Дайър и Роутледж. Главният съдия не остана без работа и показа общо шест жълти картона. Двата отбора за последно са играли един срещу друг в началото на годината през 1983 и тогава отново се наложи Суонзи с 2:1.

Двубоят започна по-разочароващ начин за домакините. Те допуснаха гол още в 4-ата минута, дело на Нейтън Дайър. Той получи топката на границата на наказателното поле и с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл. При такъв резултат завърши и първата част, положения имаше и пред двете врати, но безрезултатни.

Вторият гол падна също в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Дани Грейм шутира силно и уцели гредата, топката попадна в краката на Уейн Роутледж и от близко разстояние не сбърка.

Домакините направиха всъчко възможно да отбележат поне почетно попадение, но нямаше и спомен от силната им игра срещу Челси преди няколко дни.

Във временното класиране Астън Вила е на 12-о място с 23 точки, а Суонзи изпревари бирмингамци -  заема позицията по-нагоре със същия точков актив.