3. СРАМ И РЕЗИЛ: Райо с историческа победа над Барса (ВИДЕО)

СРАМ И РЕЗИЛ: Райо с историческа победа над Барса (ВИДЕО)

Скромният тим спечели с минималното 1:0

Райо Валекано записа първа победа над Барселона от 2002 година насам, побеждавайки каталунците с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в мача бе дело на ветерана Радамел Фалкао.

На стадион „Вайекас“ гостите започнаха по-добре и в 16-ата минута Серхио Агуеро се строполи в наказателното поле, но съдията Антонио Матеу Лаос не посочи бялата точка.

Двубоят стартира с натиск на домакините, които държаха своя противник дълбоко прибран в своята половина.

Райо създаде две отлични атаки пред вратата на Марк-Андре тер Стеген, като при едната Оскар Трехо се опита да прехвърли германеца от около центъра, но стражът на Барса успя да хване топката.

Барселона тръгна в по-предни позиции и в 16-ата минута Серхио Агуеро беше изведен зад защитата, влезе в наказателното поле и падна, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

Четири минути по-късно Радамел Фалкао стреля от добра позиция от границата на наказателното поле, но Жерар Пике подложи крак и блокира в корнер.

Райо откри резултата след точно половин час игра. Грешка на капитана Серхио Бускетс в центъра даде шанс на домакините да организират опасна атака, при която Оскар Трехо комбинира с Радамел Фалкао пред наказателното поле. Ел Тигре влезе в пеналтерията, финтира Пике и с хубав удар прати топката покрай Тер Стеген в долния му десен ъгъл. Тя се отби от страничната греда и се оплете в мрежата за 1:0.

В 36-ата минута Барса пропусна уникална възможност да изравни резултата. Мемфис Депай се пребори отлично отляво на наказателното поле, преодоля съперник и предостави подканящ на голлинията пас в наказателното поле, където Сержиньо Дест засече от няколко метра, но високо над вратата и направи грандиозен пропуск.

Второто полувреме започна с добър шанс за Барселона в 48-ата минута, когато Никлас Госалес се оказа зад защитата, но стреля неточно.

„Каталунците“ вдигнаха оборотите и в 55-ата минута Дест комбинира с Агуеро отдясно в наказателното поле и шутира, но над вратата.

Четири минути по-късно аржентинецът отново се измъкна от опеката на бранителите в бяло, но този път вратарят спаси неговия удар.

В 62-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле отляво, където Филипе Коутиньо не успя да засече по най-добрия начин от отлична позиция.

Барса продължи да напада и успя да си спечели дузпа двадесет минути преди края на двубоя. Депай беше препънат в наказателното поле от Оскар Валентин и съдията отсъди наказателния удар. Нидерландецът застана зад топката, но ударът му обаче беше спасен от вратаря Столе Димитриевски в 72-ата минута, а след това северномакедонецът и улови топката, но получи удар в главата от Мемфис.

Майорка - Севиля 1:1

Бетис - Валенсия 4:1