3. Солдадо поведе Валенсия към четвърти пореден успех (видео)

Солдадо поведе Валенсия към четвърти пореден успех (видео)

Испанският национал с два гола за 2:0 на "Местая"

Отборът на Валенсия постигна деветата си победа от началото на сезона в испанската Примера.

В мач от 19-ия кръг на първенството Валенсия надви у дома Севиля с 2:0, като и двете попадения в срещата реализира емблематичният капитан на „прилепите” Роберто Солдадо.

Той откри резултата на „Местая” пет минути след паузата, когато Евер Банега центрира от корнер, а Адел Рами насочи топката към испанския национал, който отблизо разстреля вратаря на гостите Диего Лопес за 1:0.

В заключителните минути на срещата отново Солдадо се оказа на правилното място в точното време, за да се възползва от асистенция на Банега и да фиксира крайното 2:0 в полза на „прилепите".

Така нападателят вече има 11 гола на сметката си в Ла Лига и общо 18 през сезона, като в класацията на реализаторите в  първенството изпревари на 6-тото място с 1 попадение Рубен Кастро от Бетис.

„Прилепите" пък вече имат 30 точки и временно се изравняват с Леванте на 7-ата позиция, изоставайки с 1 пункт от Бетис, Райо Вайекано и четвъртия Малага, който е и с мач по-малко.

Севиля, от своя страна, продължава да се намира на 12-то място в класирането с 22 точки.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)