3. Сион удържа Ливърпул и сгъсти облаците над Брендън Роджърс (ВИДЕО)

Сион удържа Ливърпул и сгъсти облаците над Брендън Роджърс (ВИДЕО)

Благо остана резерва при 0:0 на Рубин с Бордо

Швейцарският Сион си тръгна с точка от „Анфийлд” след 1:1 с Ливърпул, като остана без загуба в Лига Европа, за да задържи първото място след втория кръг в група „В”. Мърсисайдци записаха второ равенство.

Ливърпул поведе още в 4-ата минута, като Дивок Ориги се отърва набързо от Лео Лакроа в пробив в наказателното поле и сви за Адам Лалана, който засече отблизо, макар че останаха съмнения за засада при изграждането на атаката.

Именно Ориги и Лалана бяха две от седемте промени, които направи мениджърът Брендън Роджърс в своя състав в сравнение с мача с Астън Вила през уикенда. Единствено Миньоле, Клайн, Джан и Ингс запазиха своите места, като Роджърс мислеше за предстоящото в неделя мърсисайдско дерби.

Сион изравни в 18-ата минута с първата си атака. Натаниел Клайн изгуби топката в половината на Ливърпул и гостите се възползваха. Капитанът на Сион Шавиер Куаси прехвърли топката над защитата на домакините и Ебезер Асифуа, който я пое зад Джордан Ибе отдясно в наказателното поле, я мушна зад Миньоле.

След изравнителния гол домакините се нуждаеха от време да се съвземат.

Най-чистото положение за Ливърпул през втората част пропиля Лалана. Той овладя центриране на Алберто Морено пред вратата, но ударът му бе избит с крака от вратаря Андрис Ванинс. Последният се намеси в седем случая от общо 18 опита на Пул. Ориги също бе разколебан от стража.

Някои фенове на Ливърпул не дочакаха края. Те започнаха да напускат „Анфийлд” в добавеното време. А с последния съдийски сигнал освиркаха Брендън Роджърс и компания.

В другия мач Рубин и Бордо завършиха 0:0, като Благой Георгиев остана на резервната скамейка на домакините, които доиграха мача с 10 души. За втори жълт картон в 80-ата минута бе изгонен Сергей Кисляк.

След втория кръг в група „В” Сион води с 4 точки, следват Ливърпул и Бордо с по 2 и Рубин с 1 точка.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача