Швейцария съкруши Унгария на Евро 2024, ас на Лудогорец с исторически гол (ВИДЕО)

"Кръстоносците" победиха противника с 3:1

Швейцария записа изключително важна победа с 3:1 срещу Унгария в мач от първия кръг на Европейското първенство. Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа поведе „кръстоносците“ към успеха, реализирайки първото попадение в мача и историческо първо за играч от българския елит в мач от шампионата на Стария континент.

"Кръстоносците" поведоха в 12-ата минута с гол на нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който направи официален дебют за националния си тим. Михел Аебишер покачи на 2:0 с гол от границата на наказателното поле. В 66-ата минута Барнабас Варга върна един гол за Унгария. В добавеното време Бреел Емболо оформи крайното 3:1

С успеха Швейцария има три точки на второто място във временното класиране, но отстъпва по голова разлика на домакина Германия, който разби Шотландия с 5:1 в първия мач. Унгарците и „гайдарите“ са на дъното без точка след изиграването на първите си мачове.

Първата интересна ситуация дойде в десетата минута на срещата, когато Роланд Салай пробва да отбележи за Унгария от далечна дистанция, но топката премина над вратата.

В 12-ата минута Швейцария поведе с гол на Квадво Дуа! Нападателят на Лудогорец бе изведен от Михел Аебишер, овладя си топката по перфектен начин и нанесе удар по земя, с който преодоля Петер Гулачи за 0:1. Попадението бе преразгледано за засада, но такава нямаше.

В 20-ата минута се стигна до грешка на Милош Керкез, която изведе Рубен Варгас на стрелкова позиция, той шутира, но вратарят изби в корнер.

В следващия четвърт час играта се пренесе в средата на терена и интересните положения пред двете врати липсваха.

В 40-ата минута Доминик Собослай центрира от свободен удар за Вили Орбан, който засече топката на втора греда, но ударът на защитника бе много слаб и Ян Зомер улови без проблеми. При подаването на Собослай останаха съмнения за засада на Орбан, но флагът на страничния рефер остана ниско долу.

В последната минута от редовното време Швейцария отбеляза второ попадение. Ремо Фройлер пусна към Михел Аебишер, който си откри пространство за удар и шутира от границата на наказателното към долния ляв ъгъл, неоставяйки шансове на Гулачи - 0:2.

В 48-ата минута Квадво Дуа проби добре отляво, пусна за Гранит Джака, който му върна, нападателят на Лудогорец шутира, но Гулачи спаси лесно. Шест минути след това отбраната на унгарците отново се пропука и Рубен Варгас излезе на стрелкова позиция, но вратарят отново спаси.

В 64-ата минута Унгария имаше възможност да върне едно попадение, след като Роланд Салай центрира отлично и качи топката на главара на Барнабас Варга, който нанесе опасен удар, но покрай вратата на Ян Зомер.

Две минути след това "маджарите" все пак върнаха едно попадение. Салай пусна за Доминик Собослай, който напредна отляво и пусна великолепно подаване към Варга, който бе изпуснат и с глава заби топката в мрежата - 1:2!

В 71-вата минута Дан Ндойе напредна и навлезе в наказателното на Унгария, след което реши сам да завършва, но ударът му премина встрани от целта. В добавеното време на срещата Гулачи блесна с изящно спасяване след удар с глава Фабиан Риедер.

В добавеното време Бреел Емболо покачи на 3:1 в полза на Швейцария.