3. Щутгарт громи Вердер, Леверкузен обърна Кайзерслаутерн

Щутгарт громи Вердер, Леверкузен обърна Кайзерслаутерн

Илиян Мицански влезе в 78-та минута за „лаутерите”

Отборът на Щутгарт разгроми с 6:0 гостуващия тим на Вердер (Бремен). Домакините водеха с 3:0 още на почивката с голове на Марика и Какау (2). Мачът можеше да тръгне в друга посока, ако Торстен Фрингс от Вердер беше вкарал отсъдената дузпа в 23-та минута при резултат 1:0. Попаденията през второто полувреме бяха дело на Гентнер, Ниедермайер и Бока.

Още в 10-та минута румънският национал Киприян Марика даде аванс на домакините на „Мерцедес Бенц Арена”. След това Какау в 31-та и 45-та минута добави още два гола във вратата на Тим Вийзе и на практика уби интригата в мача. В 68-та Гентнер направи 4:0, пет минути по-късно Ниедермайер добави още един, а в 86-та минута Бока оформи крайното 6:0. След 11 кръг на немската Бундеслига Вердер са 11-ти в класирането с 14 точки, докато Щутгарт са 14-ти с 10 т.

В друг двубой от Бундеслигата днес Байер (Леверкузен) победи с 3:1 гостуващия тим на Кайзерслаутерн. Гостите дори успяха да поведат с гол на Дик в 15-та минута, но Сам в 38-та изравни. През втората част Хелмес и Сам добавиха по още едно попадение и мачът завърши 3:1 в полза на „аспирините”. В състава на „лаутерите” в 78-та минута се появи българинът Илиян Мицански. Той влезе на мястото на Билек и се отличи с един пропуск от рамките на наказателното поле на домакините в последната 90-та минута на двубоя. Леверкузен са 3-ти в класирането с 21 точки, докато Кайзерслаутерн са на 15-та позиция с 10т.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър