Шотландия с късен обрат за 2 минути (ВИДЕО)

Холанд поведе Норвегия преди кошмарния край за „викингите“

Шотландия стигна до драматичен обрат при визитата си на Норвегия от 3-ия кръг на квалификациите за Евро 2024.

Звездата на домакините Ерлинг Холанд откри от дузпа, но с 2 късни попадения „гайдарите“ стигнаха до успех с 2:1.

В 60-ата минута Райън Портеъс извърши нарушение в наказателното поле на "гайдарите" и Холанд лесно превърна в гол отсъдената дузпа, реализирайки 54-ото си попадение през 2023 година.

Шест минути преди края на редовното време нападателят на Манчестър Сити беше заменен, а Линдън Дайкс изравни  в 87-ата минута след група грешка в отбраната на Норвегия, която го остави на стрелкова позиция в наказателното поле.

Само 120 секунди след това Джон Макгин подаде за Дайкс и той продължи към Кени Маклийн, който прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

След този успех Шотландия се намира на първо място в група "А" с пълен актив от 9 точки, докато норвежците са на трета позиция със само една точка.

В среща от квалификационна група "F" за Евро 2024 Естония завърши наравно 1:1 с домакина Азербайджан. Рауно Сапинен даде аванс за гостите в 27-ата минута, но Антон Кривоцюк изравни в 23 минути преди изтичане на редовното време.

В състава на Естония резерва беше нападателят на Локомотив Пловдив - Ерик Сорга.

Естонският състав е на четвърто място в класирането след първата си спечелена точка, а Азербайджан заема пета позиция, също с една спечелена точка до момента.