3. ШОК В ИТАЛИЯ: Верона удари Юве и го изпревари в класирането! (ВИДЕО)

ШОК В ИТАЛИЯ: Верона удари Юве и го изпревари в класирането! (ВИДЕО)

Синът на Диего Симеоне донесе успеха с 2 гола за 3 минути

Отборът на Верона поднесе голямата изненада в 11-ия кръг на италианската Серия „А“, след като победи гостуващия гранд Ювентус с 2:1.

В герой за домакините се превърна синът на Диего Симеоне – Джовани, който реализира и двете попадения в рамките само на 3 минути.

Наставникът на „бианконерите“ Масимилиано Алегри смени почти изцяло състава си след домакинската загуба със същия резултат 1:2 от Сасуоло като само трима футболисти запазиха титулярните си места - Адриен Рабио, Алваро Мората и Пауло Дибала.

Последният направи доста пропуски в срещата, която започна с изстрел на Дарко Лазович, спасен от Войчех Шчесни.

Стражът на Юве се намеси и в 11-ата минута, когато Барак отправи опасен удар по земя, но след това топката попадна у Симеоне и той на празна врата откри резултата.

Само 3 минути по-късно Ел Чолито удвои аванса на своите със страхотен шут от дистанция за 2:0, за да превърне Юве в любимата си жертва със своето шесто попадение срещу „Старата госпожа”.

Гостите опитаха да отговорят с изстрел на Дибала, преминал покрай целта, а в 28-ата минута Симеоне отново вкара гол, който обаче не бе зачетен заради нарушение в атака на Джанлука Капрари.

Десет минути преди паузата Дибала отново стреля, този път над вратата, а малко след това пропусна и с глава.

Последваха неуспешни опити на Алекс Сандро и отново на Дибала, който точно в самия край на полувремето удари напречната греда.

През втората част Дибала продължи с пропуските си, а в 57-ата минута появилият се в игра точно преди това Уестън Маккени можеше да се разпише след центриране, но Монтипо не му позволи.

Все пак в 80-ата именно американецът намали изоставането на "бианконерите" с чудесен далечен удар, след който топката се отклони в напречната греда и спря в мрежата.

Последваха опити на Мората и резервата Никола Калинич да поразят целта, но без успех, за да завърши в крайна сметка срещата при резултат 2:1 в полза на Верона.

След успеха си тимът събра 15 точки, с колкото остана и Ювентус, но изпревари в класирането „бианконерите“ с по-добри показатели.

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 2:1
1:0 Симеоне (11)
2:0 Симеоне (14)
2:1 Маккени (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Верона: Монтипо, Давидович, Гюнтер, Казале, Фараони, Тамезе, Велосо, Лазович, Барак, Капрари, Симеоне;

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Артур, Рабио, Дибала, Мората;

Решено: Италия приема Израел в Удине