3. Шампионска класика на Интер срещу Сиена

Шампионска класика на Интер срещу Сиена

След като вчера стана за 17-и път шампион на Италия, тимът на Интер зарадва своите тифози с класика над Сиена. "Джузепе Меаца" бе пълен до краен предел, а съставът на Жозе Моуриньо отбеляза три безответни гола във вратата на Сиена.

Привържениците на италианския гранд бяха издигнали голям трансперант, на който личеше цифрата 17. Те бурно аплодираха своите любимци при излизането им на терена и не спряха да пеят песните на победата до последния съдийски сигнал.

През първото полувреме Калайо бе най-активният футболист на Сиена и на няколко пъти бе близо до гола. За Интер неточни при ударите си бяха Станкович и Ибрахимович. Аржентинският полузащитник Естебан Камбиасо, който за пореден сезон е един от най-постоянните играчи на Интер, даде преднина на своя тим в последната 45-а минута на първата част. Вратарят на Сиена Курчи спаси удари на Балотели и Станкович, но при добавката на Камбиасо бе безпомощен – 1:0. В 52-ата минута Луиш Фиго, който обяви, че прекратява професионалната си кариера след края на сезона, изведе по перфектен начин Балотели, който финтира стража на Сиена и покачи на 2:0.

В следващата атака Калайо от тима на Сиена удари гредатая, а малко по-късно същото стори и Копола. 14 минути преди края на редовните 90 минути Ибрахимович получи отличен пас от резервата Мансини и оформи крайния резултат. С това си попадение шведският голмайстор вече има 22 на сметката си, като изостава само на едно от нападателя на Болоня Марко ди Вайо. Златан имаше още добри възможности до края, а Галопа пропусна за гостите.

Интер вече има 24 победи през кампанията и общо 81 точки в актива си. С 10 по-малко е Милан, а трети е тимът на Ювентус с 68. Сиена е далеч от опасната зона – 14-о място с 43 точки.

Интер – Сиена 3:0
1:0 Камбиасо 45’
2:0 Балотели 52’
3:0 Ибрахимович 76’

Интер: Сезар (78’ Орландони); Кордоба, Санети, Самуел, Киву; Станкович, Фиго (62’ Сантон), Камбиасо, Мунтари; Ибрахимович, Балотели (75’ Мансини)

Сиена: Курчи; Брандао, Фиканя, Дел Гросо, Портанова; Кодреа (46’ Яролим), Вергасола, Карджа (46’ Копола), Галопа; Калайо, Гезал