3. Шампионите дръпнаха с 10 т. на върха с десета победа в Бундеслигата

Шампионите дръпнаха с 10 т. на върха с десета победа в Бундеслигата

Шалке разби Майнц след хеттрик на Хунтелаар, вижте всички резултати

Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна десетата си победа в Бундеслигата, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на Херта (Берлин) от XIII кръг на надпреварата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ариен Робен, който се разписа с прецизно изпълнен пряк-свободен удар в 27-ата минута. Така момчетата на Хосеп Гуардиола вече имат аванс от 10 точки на върха пред преследвачите Волфсбург и Байер (Леверкузен), които играят помежду си в неделя.

Междувременно Шалке 04 разби с 4:1 у дома Майнц 05. Страхотен мач изигра Клаас-Ян Хунтелаар, който блесна с хеттрик и асистенция. Холандският нациоал откри резултата още в деветата минута, когато се разписа с красив прехвърлящ удар. Малко по-късно Жа-Чеол можеше да изравни, но стреля във вратаря, а в 25-ата минута Хунтелаар му показа как се прави и вкара за 2:0.

Гостите все пак успяха да намалят резултата точно преди почивката, когато Шинджи Оказаки (’44) вкара след добавка. На почивката в игра се появи Транкило Барнета, който в 54-ата минута реализира изключително хубав гол от 20-ина метра след пас на Хунтелаар. Последният оформи крайния резултат и своя хеттрик в 61-ата минута с диагонален шут.

Така „кралскосините” се реваншираха пред феновете си за срамната загуба с 0:5 от Челси в Шампионската лига във вторник вечер.

След успеха те вече имат 20 точки, с 4 повече от Майнц, в чийто разширен състав не бе контузеният Тодор Неделев.

18 Дортмунд 12 3 2 7 -5 11
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1