3. Шампионът Челси прегази Арсенал в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът Челси прегази Арсенал в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Футболистите на Антонио Конте спечелиха с класическото 3:0 приятелския двубой в Пекин

Шампионът на Англия Челси срази с 3:0 Арсенал в приятелска среща играна в Пекин. "Сините" показаха отлична игра в контролата, като единствената неприятна новина за Антонио Конте бе контузията на Педро, който пострада след сблъсък с Давид Оспина през първото полувреме.

Срещата започна на високи обороти, като „сините” показваха по-агресивна игра в първите минути. Още във втората минута Моузес пробва рефлексите на Оспина, който не се затрудни, а Вилиан малко по-късно не успя да се възползва от грешка на Мейтланд–Найлс.

В 28-ата минута Давид Оспина и Педро се сблъскаха лошо и футболистът на Челси получи травма и принудително бе заменен.

В 34-ата попадение на Миши Батшуай бе отменено заради засада, а шест по-късно Вилиан шутира на метър в големия пеналта към далечния ъгъл на вратата, топката срещна страничната греда и се оплете в мрежата за 1:0.

Само две по-късно от същата дистанция, но в противоположния ъгъл Батшуай покачи на 2:0, въпреки големите усилия на Оспина да спаси.

Наказателната акция на Челси продължи и след почивката, като „сините” поразиха мрежата на „топчиите” за трети път в 49-ата минута, а отново точен бе Батшуай с прецизен удар от дъгата на наказателното поле.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и Челси се поздрави с чиста победа с 3:0 над градския си съперник.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите